Etkileyici gelin makyajını incelikleri Nur Toktaydan...

Etkileyici gelin makyajını incelikleri Nur Toktaydan...

Hayatın belki de en anlamlı dakikalarının
geçirildiği, hafızalardan silinmeyecek mutluluklara imza atılan özel anlardır düğünler.
Gelin adayları günler, belki de aylar öncesinden hazırlıklara başlarlar. Bütün
gözlerin gelinin üzerinde olduğu bu özel günde, büyüleyici görünmek için Max
Factor’un Makyaj Uzmanı Nur Toktay’ın tavsiyelerine kulak verin…

1/ 10
Etkileyici gelin makyajını incelikleri Nur Toktaydan...

Düğün sezonu yaklaşıyor. Gelin adayları için hayatlarının belki de bu en önemli gününde kusursuz görünmek çok önemli. Hayatınız boyunca saklayacağınız düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeniz ve zamansız bir güzellik yaratmanız için kendiniz için uygun düğün makyajını uygulamalısınız.

Max Factor’un Ünlü Makyaj Uzmanı Nur Toktay, gelin adayları için etkileyici bir gelin makyajının
inceliklerini açıklıyor:

2/ 10
Etkileyici gelin makyajını incelikleri Nur Toktaydan...

“ Gelin makyajının en önemli özelliği kusursuza yakın doğal bir görünüm yakalamaktır. Bunun için ilk olarak cildinizi temizlemeli, ölü derilerden arındırmalı ve ardından nemlendirmelisiniz.. Böylece düğün gününde makyajınız daha canlı ve ışıltılı görünecektir.

Gelin makyajına önce pürüzsüz bir ten elde etmekle başlayalım. Ten renginize yakın tonlarda
seçeceğiniz Max Factor Ageless Elixir 2’si1 arada serum ve fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. İçindeki SPF15 serumu sayesinde yüzdeki ince çizgileri ve renk bozukluklarını anında kapatırken cildinizi yenileyerek uzun vadede de korumaya yardımcı olur. Çok beyaz tenli gelin adayları arzu ederlerse,
fondötenin üzerine tampon darbeleriyle çok hafif Max Factor Bronzing Powder da sürebilir. Işıltılı bir gelin
makyajında allık olmazsa olmazlardandır. Çünkü, romantik pembenin gücü en fazla gelin makyajında hissedilmelidir. Bunun için allığınızı da Max Factor Flawless Perfection Natural Glow ya da Mulberry olarak seçmenizi öneririm.


3/ 10
Etkileyici gelin makyajını incelikleri Nur Toktaydan...

Gelelim gözlere… Gelin makyajında vurgunun mutlaka gözlerde olması gerekir. Abartısız, doğal bir görünüm için hafif dokulu açık renkler tercih edilebilir. Yoğun pigmentli veya koyu renkte farlarla doğal bir görünüm yaratmak güçtür Saten dokulu, uçuk pembe, fil dişi, inci beyazı gibi pastel tonlarda seçeceğiniz farı göz kapağınızın tümüne uygulayın. Max factor Earth Spirit Eye Shadow Wicked White ya da Mono Eye Silver Dust uygun olacaktır.. Ardından kirpik diplerine ince bir şerit halinde Max Factor Liquid Effect göz kalemi uygulayın ve daha doğal görünmesi için far fırçasıyla biraz dağıtın. Göz makyajınızı, bol miktarda uyguladığınız Max Factor False Lash Effect Fusion Mascara ile tamamlayabilirsiniz. Kaşlarında boşluklar olanlar ya da çok ince kaşlara sahip olanlar, kaş rengine uygun Max Factor Eye Brow Pencil ile kaşlarda daha belirgin ve düzgün bir görünüm yakalayabilirler.

4/ 10