Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler dikkat!

Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler dikkat!

İş temposu ve şehir yaşamının zorlukları gitgide artarken evler de birer konfor yuvasına dönüşüyor. Yorgun şehir insanı, evinde huzurun yanı sıra rahatlık ve hayatını kolaylaştıracak detayları da arıyor. Peki, bu detayları nasıl çözümleyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Öyleyse bu yazı tam size göre.

1/ 8
Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler dikkat!

Geçmişe göre farklılaşan ev anlayışı günümüzde yerini daha rahat, konforlu, sosyal donatılara sahip, daha geniş evlere bırakırken, dekorasyon anlayışı da değişti ve ihtiyaçlar arttı. Değişen yaşam koşulları, özellikle şehir hayatının yorucu temposu ve gelişen teknolojiyi hayatın her alanına entegre etme isteği de bu değişim ve ihtiyaçları beraberinde getiriyor...

2/ 8
Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler dikkat!

Renk çeşitliliği ve parlak yüzeyli mobilyalar öne çıkıyor…

Ancak, bunca işin gücün arasında dekorasyonda ayrı bir uğraş. Oldukça önemli bir zaman ayırmak, belirlediğiniz tasarımı yaratmak için çokça araştırma yapmak gerekiyor. Günün sonunda en önemli ihtiyaç ise ortaya çıkan dekorasyonun rahat, fonksiyonel ve modaya da uygun olması gerekiyor. İşte tüm bu süreci kolaylaştırmak için Sinpaş Grubu konutlarının tasarımlarını yapan Dekor’s’un Tasarım Müdürü ve Yüksek Mimar Öznur Karga, dekorasyonda 2013 trendleri ilgili şu önerilerde bulunuyor:

3/ 8
Ev dekorasyonunu yenilemek isteyenler dikkat!

“Bu yıl dekorasyonda, mevcut formlar yeniden şekilleniyor ve teknolojiye duyarlı tasarım yaklaşımları benimseniyor. Stiller gibi malzemeler de karıştırıldı. Ahşap ve metal aynı anda kullanılıyor. Doğal ve endüstriyel ürünler birlikte uygulanıyor. Bu karışık malzemelerle eklektik evler ön plana çıkıyor. 2013'te fonksiyonel yaklaşımlar yine ön planda tutuluyor. Renklerde çeşitlilik ön planda ve parlak yüzeyli mobilyalar dikkati çekiyor. Yaşam alanlarının dekorasyonunda renkler üç farklı başlık altında toplanıyor; Gri, vanilya, çikolata kahve, fildişi tonları yaşam alanlarında kullanılacak genel renkler olarak başı çekerken, soğuk renklerde kobalt mavi, mor, petrol ve zümrüt, sıcak renklerde ise turuncu, fuşya, kırmızı ve hardal tamamlayıcı renkler olarak karşımıza çıkıyor. Genel renkleri özellikle duvar boyası olarak tercih ederken, sıcak renkleri puf, kırlent ve abajur gibi aksesuarlarda kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir.”

4/ 8