Ev kadınları neden kilo alır

Ev kadınları neden kilo alır

Ev kadınları neden kilo alır

İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Ayça Kaya ''Ev kadınlığı belki de dünyanın en nankör işi, saçlar süpürge edilir yine de yapılan onca iş göze görünmez, yorgunluk anlaşılmaz'' derken ev kadınlarına sağlıklı tavsiyelerde bulundu.

1/ 9
Ev kadınları neden kilo alır

Kendinize değer verin: Özsaygınızı kimselerin yok etmesine izin vermeyin! Her gün sık sık "Ben çok değerliyim ve bütün güzellikleri hak ediyorum" diye tekrarlayın, dil söyleyince beyin de kalp de buna inanır.

2/ 9
Ev kadınları neden kilo alır

Ev işlerini planlayın: Ev işi bitmez! Hedef bir yeri kirden arındırmak olmalı, bütün mikroplar ortadan kalkacak diye kimyasalların zehiriyle boğulmayın!


Zamanı iyi yönetin: Bütün başarıların ardında "zaman yönetimi" yatar. Günü iyi planlar, kararlara sadık kalınırsa herkese, her şeye daha rahat vakit ayırılabilir.
''O kadar da ev işi yapıyorum yine de kilo veremiyorum'' diyorsanız İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya Ev kadınlarının neden daha çok kilo aldığını açıklıyor.

3/ 9
Ev kadınları neden kilo alır

Yemek Yaparken Atıştırmayın: Saatler boyu kendini mutfağa hapseden ev kadınları bir yandan çeşit çeşit yemek hazırlayıp bir yandan da her yaptığının tadına bakarsa toplamda epey fazla "göze gözükmeyen kalori" almış olur.
Farkında olmadan yenilenlere dikkat edin: Ana öğünler kadar kalori alınan ama farkında olunmayan iki yeme alışkanlığı da öğleden önce ve öğleden sonra yenen abur cuburlardır. "Ben abur cubur yemem" demeyin, çünkü çocukların müptelası olduğu o abur cuburlar ne ise, poğaçalar, börekler, kekler de o demek oluyor. Tek fark kalori kaynaklarının farklı oluşu...

4/ 9