Evden yapılabilecek işler

Evden yapılabilecek işler

Teknoloji çağındayız ne de olsa… Teknoloji bize evden de kariyer geliştirme ve para kazanma imkanı sağlıyor. İnternet üzerinden yapılabilecek hemen hemen tüm işler aslında ofise gerek bırakmayan işler. Resim yapma, yazı yazma, illüstrasyon gibi yaratıcı alanlar da özellikle evden para kazandıra meslekler. Ama homeoffice çalışma olanağı sağlayan işler bunlarla da sınırlı değil.

İş kurmak isteyen ama bunun için bir ofis açmaya gerek kalmasın isteyenlerdenseniz ya da yeni bir anne olarak home office çalışmaya niyetliyseniz, evden yapılabilecek iş seçeneklerine gelin birlikte bakalım. Yaptığı işten sıkılanlar için ilham verici olabilir…

1/ 12
Evden yapılabilecek işler

Ders verme
Akademik ya da müzikal türde bir uzmanlık alanınız varsa, evde eğitmenlik yapabilirsiniz. İlkokul düzeyi matematik, Türkçe gibi derslerden daha ileri yaşlar için İngilizce’ye geometriye, hatta yogaya kadar değişik alanlarda ders verecek öğrenci bulmakta güçlük çekmezsiniz.

2/ 12
Evden yapılabilecek işler

Yemek pişirme
Mutfakta olmayı seviyorsanız, yemek ya da pasta, börek pişirmekten zevk alıyorsanız, evinizi lisanslı bir üretim merkezine dönüştürebilirsiniz. Pişirdiklerinizi restoranlara ya da pastanelere satabilirsiniz.

3/ 12
Evden yapılabilecek işler

Yazı ve illüstrasyon
Bugüne kadar başka bir iş yapıyordunuz ama içinizde hep bir yazarlık sevgisi mi vardı? Bu alanda kendinizi yetenekli hissediyorsanız serbest yazarlık ya da editörlük yapabilirsiniz. Fakat editörlük için deneyiminizin olması önemli. İçeriğe ihtiyaç duyan yayın organlarıyla sözleşme yapıp onlar için üretime geçebilirsiniz. Benzer bir iş de illüstratörlük ve grafik tasarımcılığı. Bu işlere yeteneğiniz varsa, aranan bir eleman olabilirsiniz.

4/ 12