Fondöten çeşitleri ve uygulanışları

Fondöten çeşitleri ve uygulanışları

Cildimizdeki renk farklarını ve lekeleri saklamak için fondöten kullanılır. Ancak pek çok çeşit fondöten bulunur ve hepsinin uygulama şekli farklıdır. İşte çeşitlere göre uygulama yöntemleri...

Likit Fondöten

Likit fondöten en hafif etkiyi yaratır. Parmak uçlarıyla uygulanması önerilmektedir. Avucunuzun içine aldığınız bir damla likit fondöteni parmak uçlarınız yardımıyla yüzünüzün kısımlarına paylaştırın ve ardından yuvarlak hareketler ile dağıtın. Fondöten fazlasını sünger yardımıyla alabilirsiniz. Daha da hafif bir etki yaratmak isterseniz, fondöteni süngere koyun ve ufak dokunuşlarla yüzünüze dağıtın.

1/ 6
Fondöten çeşitleri ve uygulanışları

Yoğun Krem Fondöten

İsminden de anlaşılacağı gibi bu fondöten biraz kıvamlıdır. İçeriğinde çeşitli yağlar barındırır ve bu nedenle kuru ciltler için çok uygundur. Özellikle kış aylarında parmak uçları kullanılarak uygulanmalıdır.

2/ 6
Fondöten çeşitleri ve uygulanışları

Köpük Fondöten

Köpük fondötenler bir sünger ile uygulandığında likit fondötenle aynı etkiyi verir. Ancak parmak uçları ile de uygulanabilir.

3/ 6
Fondöten çeşitleri ve uygulanışları


Krem Stik Fondöten

Bu tür fondötenlerin içerisinde bol miktarda yağ ve renk pigmenti bulunur. Cilt sorunu yaşayanlar tarafından daha sık tercih edilir ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ancak cilt kırışıklığı olan noktaların belirginleşmesine neden olur. Bu nedenle parmak ucuyla uygulanıp üzerine biraz pudra eklenebilir.

4/ 6