G-string modası geçti mi?

G-string modası geçti mi?

Bundan neredeyse 10yıl önce, Macarena dansı çok popülerdi; çoğu insan Rachel saç kesimini tercih ediyordu ve poponuzun arasından bir ip geçmesi cesur bir seksilik olarak kabul ediliyordu. Neyse ki o dans artık popülaritesini kaybetti ve saçlar nispeten uzadı.

Peki ya g-string'e ne oldu? Onlara olan aşkınız solmasa da, artık eskisi kadar rağbet görmedikleri de bir gerçek. Hatta bazı moda çekimlerinde bambaşka modellerin g-string'in yerini almaya başladığını görüyoruz. Sizin için tanganın nasıl seksi bir model olmaktan çıktığını ve erkeklerin artık hangi modeller için eridiğini araştırdık.

1/ 6
G-string modası geçti mi?

Yükseliş devri

G-string'in çıkışı neredeyse 30 yıl önce başladı. 80'li yıllarda fitness guruluğuna merak salan Jane Fonda, seksi mayosuyla kadınları soyunup fit kalmaya teşvik etmeye başladı. 'Özel Bir Birliktelik: Kadınlar, İç Çamaşırı ve Cinsellik' (An Intimate Affair. Women, Lingerie andcSexuality) kitabının yazarı Jill Fields "Birkaç yıl içinde fit olma düşüncesi o kadar yaygınlaştı ki, kadınlar spor yapmış vücutlarını teşhir etmeye başladı" diyerek bu duruma yorum getiriyor.

Bunun sonucunda ise, kadınlar daha dar giyinmeye ve step dersleri sonucunda kazandıkları fit popolarını ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih etmeye başladı.
Bu da normal külotlarının kıyafet üstünden gözüken izlerini kamufle etme ihtiyacı doğurarak yeni bir iç çamaşırı trendi yarattı. Bu ufacık külotlar aynı zamanda kadınların kendilerini süper seksi hissetmelerini sağladı.

2/ 6
G-string modası geçti mi?

Sosyal hayatın izleri

Tanganın bu derece ikonik bir figür haline gelmesini sağlayan diğer olaylardan ilki Amerika başkanı Bill Clinton'ın Beyaz Saray stajyerlerinden Monica Lewinsky ile arasında yaşananlardan sonra ortaya çıktı. Çünkü Lewinsky Clinton'ı tahrik eden şeyin pantolonundan gözüken tangası olduğunu itiraf etti. Bundan kısa bir süre sonra ise, Britney Spears 2000 yılındaki MTV Video Müzik Ödülleri'nde giydiği neredeyse şeffaf pantolonunun altından gözüken sahte elmas taşlarla süslü tangasıyla pop dünyasında yerini sağlam kıstırdı. T şeklindeki iç çamaşırı tüm zamanların en ilgi çeken ve en seksi kostümlerinden biri oldu.

3/ 6
G-string modası geçti mi?


Ne kadar aşağı inebilirsiniz?

Bundan beş yıl sonrasına gidin. Tanga ve düşük belli pantolonun güçlü birlikteliği fazla teşhircilikten dolayı sekteye uğramıştı. Büyük trendlerin karşı karşıya kaldığı bu geri tepme olayına artık sıkıcı olduğunu söyleyerek modacılar da katıldı. 'Yüzyıllık stil: İç çamaşırı' kitabının yazarı ve İngiltere'de De Montfort Üniversitesi'nde moda bölümünün başında olan Cillian Proetor, "Kemer hizasının yukarı doğru çıkmasından başka bir alternatif yoktu" diyerek konuyu yorumluyor. Birdenbire, kotun altından gözüken iç çamaşırları çağdışı olarak yorumlanmaya başlayıp yeni moda yüksek belli kotlara geçiş yapıldı.

4/ 6