Gribe iyi gelen meyve suları!

Gribe iyi gelen meyve suları!

Bünyenizi sağlam tutacak meyve sularından bazıları:

Portakal suyu: Soğuk havayla birlikte azalan enerjinin ve sürekli yorgunluk yaratan etkenlerin ortadan kaldırılması için C vitamini içeren ürünlerin tüketilmesi önem kazanıyor. Portakal suyu, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve gribe karşı güçlü bir savunma oluşturuyor. Portakal suyu aynı zamanda mükemmel bir potasyum ve kalsiyum kaynağı olarak biliniyor. Ancak hatırlatalım; Portakal suyunu katı meyve sıkacağı ile hazırlamanız sağlık açısından önemlidir.

1/ 6
Gribe iyi gelen meyve suları!

Nar suyu: Nar, zengin vitamin ve mineral içeriğiyle kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
‘Besinsel içerik yönünden en zengin meyveler’ arasında tanımlanan nar, kalsiyum, B6, B9 ve C vitaminleri ile demir, magnezyum, fosfor ve potasyum gibi sağlıklı beslenme açısından büyük önem taşıyan bileşikler yönünden oldukça zengin. Ancak hatırlatalım; nar suyunu katı meyve sıkacağı ile hazırlamanız sağlık açısından önemlidir.

2/ 6
Gribe iyi gelen meyve suları!

Elma suyu: Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahip olan, B3 ile E vitaminleri ve potasyumdan zengin olan elma, grip - soğuk algınlığını tetikleyen bedensel ve zihinsel yorgunlukların giderilmesinde etkin rol oynuyor. Ancak hatırlatalım; elma suyunu katı meyve sıkacağı ile hazırlamanız sağlık açısından önemlidir.

3/ 6
Gribe iyi gelen meyve suları!

Hava değişimi yaşanan bu günlerde gribal enfeksiyonlardan korunmak için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve her yaş döneminde sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, soğuk algınlığı ve grip gibi vücudun dirençsiz anını kollayan hastalıklara karşı günlük olarak meyve ve meyve suyu tüketimi öneriyor.

4/ 6