Günde en az üçünü tüketin!

Günde en az üçünü tüketin!

Vücudunuza bir iyilik yapmaya ne dersiniz? Hem sıkı bir vücuda kavuşmak hem de selülitlerinizden kurtulmak için önereceğimiz besinlerden her gün en az üçünü tüketin...

Soya: östrojen, kolajenin yıkılmasına neden oluyor. Öğünlerinizde sıklıkla et veya tavuk yerine üç adet soya köftesi ya da bir porsiyon soya fasulyesi tüketebilirsiniz.

1/ 13
Günde en az üçünü tüketin!

Maydanoz, brokoli, karnabahar, portakal: Zengin bir antioksidan olan C vitamini kolajen yapımında önemli bir rol oynuyor. Böylece deri altındaki bağ dokusunu güçlendiriyor. C vitamininden zengin olan brokoli, turunçgiller, maydanoz, yeşilbiber ve karnabahar gibi sebze ve meyvelerin sofranızda bolca bulunmasına fayda vardır.

2/ 13
Günde en az üçünü tüketin!

Kuşkonmaz, beyaz ve karalahana: ödem söktürücü ve toksin o na özelliği nedeniyle bu besinler sofranızda sık sık yer almalı. Toksin atmak için beyaz lahana kürü de yapabilirsiniz.

3/ 13
Günde en az üçünü tüketin!

Somon balığı: Somon gibi yağı balıkta bolca bulunan omega 3 damarları genişleterek kan akısının ve dolaşımının rahatlamasına katkıda bulunuyor. Haftada 2-3 gün yağlı balık tüketin.

4/ 13