Güzel poz vermenin püf noktaları

Güzel poz vermenin püf noktaları

Güzel poz vermenin püf noktaları

Günümüz imaj ve 'beğenilme' çağı.Herkes her yerde fotoğraf çektiriyor, modellere taş çıkarmaya çalışıyor; beğenilmek, sosyal medyada daha fazla 'like' almak istiyor... Madem arzumuz ilgi çekmek, o halde bir bilene sormak gerek.

(Vatan Gazetesi)

1/ 19
Güzel poz vermenin püf noktaları

HANGİ YÜZE, HANGİ AÇI?
Herkes fotojenik değildir. En ideal yüz oval biçimli yüzlerdir. Her açıdan güzel sonuç verebilirler. Üçgen, dörtgen ya da yuvarlak biçimli yüzleri çekmek daha zordur. Dörtgen yüzü tek kulağın görüneceği açıdan çekmek iyi sonuç verebilir. Üçgen yüzü aşağıdan; yuvarlak yüzü tek kulağın görüneceği açıdan ya da cepheden çekebilirsiniz.

2/ 19
Güzel poz vermenin püf noktaları

FACEBOOK'TA YARATICI OLUN
- İyi poz veremediğinizi düşünüyorsanız fotoğraf çektirirken ilgiyi dağıtacak unsurlar kullanın. Örneğin elinize bir şey alabilir, ilginç bir yere oturabilirsiniz. Burada yaratıcılık önem kazanıyor. Facebook'ta insanların profil fotoğraflarını sürekli değiştirmelerini kendini beğenme hastalığının bir işareti olarak görüyorum. Ama örneğin gülerek ya da bir hayvanla birlikte çekilmiş bir fotoğrafın paylaşılması insanların iletişime açık olduğunu gösterir. Bu tür fotoğraflar daha çok beğenilir.

3/ 19
Güzel poz vermenin püf noktaları

'PHOTOSHOP DERECESİ' GELİYOR
- Fotoğrafını çektiğim çoğu kişiden photoshop kullanmam yönünde talep alıyorum ama kullanmıyorum. Örneğin, 60 yaşındaki kişiler 45 yaşında görünmek istiyorlar. Ünlü isimlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem... Ünlülerin bu 'gençlik' durumunu görüp sıkıntıya, bunalıma giren pek çok 'sıradan' insan var. Bu nedenle ABD ve İngiltere'de bir süredir, bir fotoğrafta ne kadar photosop kullanıldığını gösteren, 1-5 arasında derecelendiren bir çizelge koyulmasıtartışılıyor.

4/ 19