Güzel ve zarif bir gelin olmak için...

Güzel ve zarif bir gelin olmak için...

1- Parlayan saçlar ve pürüssüz bir cilt!

Düğünden önce güzel ve sağlıklı bir cilt için ne yenildiği ne sürüldüğünden daha büyük önem taşır. Yenilen besinler cilt ve saç açısından sürülen kremlerden ya da losyonlardan çok daha etkilidir. Güzel, pürüzsüz bir cilt, sağlıklı saçlar için beslenme programımızla birlikte hergün multivitamin ve Omega 3 takviyesi yapın.

Omega 3 : Omega 3 cilt hücrelerini güçlü ve nemli tutar. Elzem yağlar cilt hücrelerini saran zarı güçlendirir. Cildin daha genç görünmesini sağlar, kırışıklıkları önler. Cilt üzerindeki yaraların enfeksiyon kapmasını engeller, çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca Omega 3 yağları düzenli kan dolaşımı sağlar cilde daha fazla oksijen taşınır ve cilt beslenir. Akne, siyah noktalar gibi cilt sorunlarının giderilmesinde de etkilidir.

1/ 11
Güzel ve zarif bir gelin olmak için...

C vitamini : C Vitamini, vücudumuzdaki bağ doku denen kollojen dokunun oluşmasında rol oynar.Cildi sıkılaştırır.Sebze ve meyveler C vitamini içerir.

E vitamini: Antioksidan vitamin olan E vitamini kırışıklıkları ve cildin ödemini azaltır. Cildi nemlendirir. Kuruyemişler ve yağlar E vitamini içerir.

A vitamini: Cildi akne oluşumundan korur. Sağlıklı bir renk oluşumuna yardımcı olur. Cilt kuruluğu ve akneyi önler. Süt, yumurta, balık yağı ve turuncu renkli besinlerde bulunur

Selenyum: En çok patates, ton balığı, yumurta ve ayçekirdeğinde bulunur, hücre hasarını önler.

Biotin: sağlıklı ve parlak cilt ve saçlar için ayrıca sinir sağlığı içinde önemli rol oynamaktadır. Özellikle; süt, yumurta, domates, greyfurt, badem, marul ve karnıbaharda bulunmaktadır

2/ 11
Güzel ve zarif bir gelin olmak için...

2- Güzel bir vücut ve sakin bir ruh!

Büyük güne yaklaştıkça gelin adaylarındaki stresi azaltmak ve ruhen hazır olmak için bazı minik adımlar atabiliriz. Bunun için bir duvar panosu satın alın.Üzerine haftalık bir program hazırlayıp yapıştırın.

Size ilham veren fotoğraflar ve sözleri panonuza ekleyin.Her sabah yapacaklarınızı her akşam yaptıklarınızı işaretleyin. Haftalık olarak ilerlemenizi kaydedin.

3/ 11
Güzel ve zarif bir gelin olmak için...

Öncelikle düğününüzü en ince ayrıntısına kadar hergün hayal edin. O gün gelinliğinizi, zerafetinizi, yapacağınız dansı ve ne kadar mutlu ve gururlu olacağınızı düşünün .En güzel ve en mutlu gelin siz olacağınıza ve her şeyin yolunda gideceğine inanın.Unutmayın şimdiki düşünceleriniz geleceğinizi oluşturacak.

Hergün olabildiğince hareket edin. Bol bol yürüyün ve oksijen alın. Bu hem sizi forma sokar hem stresinizi azaltır. Oksijen almak ise metabolizmanızı hızlandırır ve vücudunuzun yenilenme sürecini başlatır.

4/ 11