Hangi gelinliğe hangi mücevher takılmalı?

Hangi gelinliğe hangi mücevher takılmalı?

En mutlu gününüzde güzelliğinizi ve gelinliğinizi tamamlayacak son nokta, değerli taşlardan ve muhteşem tasarımlardan oluşan mücevherleriniz... Gelinliğinizi nasıl bir mücevherle taçlandıracaksınız?

Hayatınızın o en değerli imzasını atmaya; evlenmeye karar verdiniz ve hazırlıklara başladınız. Düşünülmesi gereken pek çok detay var. İçlerinde belki de hepsinden önemlisi o özel günde nasıl görüneceğiniz.

En mutlu gününüzde güzelliğinizde son nokta, değerli taşlardan ve muhteşem tasarımlardan oluşan mücevherlerinizdir. Gelinliğiniz, saçınız ve diğer tüm detayların vazgeçilmez tamamlayıcısı takılarınız olacaktır. Kuşkusuz hayatınızın en özel günü için sayısız alternatif arasında seçim yapmak çok kolay değil.

Işıltınızla büyüleyeceğiniz o değerli an için gelinlik ve mücevher önerilerimize göz atın.

1/ 6
Hangi gelinliğe hangi mücevher takılmalı?

Dekolteyi süsleyen mücevherleriniz, gelinliğinizin ışıltısını tamamlamalı. Gelinliğiniz abartıdan uzak, sade bir model ise, boynunuzu süsleyecek gerdanlığınız sadeliğinize hareket katacak bir model olabilir. Özellikle suyolu pırlanta gerdanlıklar, hemen her model gelinliğe yakışabilir.

35-40 santim uzunluğunda klasik bir gerdanlık veya kolye her türlü elbise ile kullanılabilir. Gösterişli bir gerdanlığı tercih ettiyseniz küpelerinizi daha sade seçmelisiniz. Aynı şekilde gösterişli, sallanan bir küpeniz varsa gerdanlık seçiminiz daha sade olmalıdır.

2/ 6
Hangi gelinliğe hangi mücevher takılmalı?


Dantelli modellerin de görüldüğü yaz gelinliklerinde hem modern hem nostaljik çizgiler göze çarpıyor. Nostaljik çizgiler taşıyan gelinliğinizi elmas takılarla ya da inci setlerle tamamlayabilirsiniz.

Duvak, gelinliğin vazgeçilmez bir parçası. Duvağınız için satın alacağınız değerli taşlarla süslü bir taç sizi bir prenses gibi gösterecektir.

Eğer saçınızda mücevherli bir taç kullanacaksanız diğer takılarınızı da dengeli bir şekilde seçmeli, abartılı kolye, küpe vs. kullanmamalısınız.

3/ 6
Hangi gelinliğe hangi mücevher takılmalı?

Renkli taşlar bir gelinin görüntüsüne hareket ve canlılık katmak için idealdir. Her gelinin pırlantası olmalı ama onunla beraber hangi taşı kombine edeceğiniz sizin tercihinizdir.

Parıltısıyla büyüleyen yakut, safir ve zümrüt gibi değerli taşlardan oluşan mücevher setleri gelin güzelliğini tamamlamayı sağlar. Siyah taşlar; oniks ya da siyah inci de beyaz gelinlikle yaratacağı kontrast ile fark yaratmak isteyenlerin tercihi olabilir.

4/ 6