Harika bir hamilelik için 7 öneri

Harika bir hamilelik için 7 öneri

Hormonların en etkili olduğu, en hassas olduğunuz dönemdesiniz. Uzun süre içinizde büyüyen mucizeyle birlikte yaşayacaksınız. Uzun ama her şeyin olduğu gibi bunun da bir sonu var. Bu zamanı en güzel, en eğlenceli ve en rahat nasıl değerlendirebilirsiniz?

En duygusal olduğunuz dönem. Oturup sohbet etmeye, dertleşmeye ve fikir alışverişi yapmaya ihtiyacınız var. Yani bol bol kız kıza toplanın.

Sanki yıllardır hamileymişsiniz gibi hissedeceğiniz bazı anlar olmasına rağmen göz açıp kapayıncaya kadar geçecek muhteşem bir dönemdesiniz. Olabildiğince anı biriktirmeye bakın.

Eşinizle daha çok vakit geçirin zira bebeğiniz dünyaya gelince buna pek fırsatınız olmayacak.

Doğum öncesi kitap kurdu olmanın da faydası var. Bilinçli birer anne olmak için elinizden kitap düşürmez olun.

Ve en önemlisi sakin olun. Siz stresli olursanız bebeğiniz de huzursuz olur. En son olarak da keyfini çıkarın. Hamilelik boyunca aşerme fırsatını doyasıya kullanın.

1/ 9
Harika bir hamilelik için 7 öneri

1.Çevrenizdekileri hamileliğinize dahil edin
Eşinizi, diğer aile üyelerinizi veya arkadaşlarınızı hamileliğinize dâhil etmeniz, neler yaşadığınızı anlamalarına yardımcı olur. Böylece size karşı daha anlayışlı ve destekleyici olacaklardır.

2/ 9
Harika bir hamilelik için 7 öneri

Anılar biriktirin
Hamileyken sanki sonsuza dek sürecekmiş gibi gelir. Ama bu sürenin çok çabuk geçtiğini ve kısa bir süre sonra anı olarak kalacağını göreceksiniz. Şu anda hayatınızda olan pek çok değişimi belgelendirmek için adımlar atın. Eşinizi de tüm bunlara dâhil edin. Ondan duygu ve düşüncelerini yazmasını isteyin.

3/ 9
Harika bir hamilelik için 7 öneri

Bol bol dinlenin ve uyuyun
Artık yaşamınızdaki stresi azaltma zamanı geldi! Rahatlamanıza yardım edecek şeyler yapın. Yaşamınızdaki en önemli şeye; bebeğinize odaklanın!Dinlenin ve gelecek dönem için uyku depolayın.

4/ 9