Hayatı güzelleştirmenin yolları

Hayatı güzelleştirmenin yolları

Pozitif düşünmek, egzersiz yapmak, kitap okumak, televizyona daha az zaman ayırmak, sıradan hareketlermiş gibi gözükse de hayatımızı daha yaşanılır hale getiriyor.

1/ 12
Hayatı güzelleştirmenin yolları

İlişkiler

1. Düzenli ve tutkulu bir ilişki yürütmenin en iyi yolu dönem dönem hiçbir şey yapmamaktır. Kimse birbirine acı vermeden, biraz ilişkiden uzaklaşın.

2. Uzmanların "paradoksal problem çözümü" adını verdiği yöntemi uygulayın. Örneğin, cinsel sorunlarınızda çözüme yatağınızın yerini değiştirerek başlayın.

3. Evli çiftler konusunda uzman John Gottman'a göre, kadınlar kocalarının söylediği sözlere 15 dakikalık periyotlar içinde dört ya da beş kez sinirleniyorsa, bu çiftin en geç dört yıl içinde boşanacağı anlamına geliyor!

4.Yine Gottman'a göre, eğer sevgilinizle tartışarak geçirdiğiniz vakit, onunla sorunsuz, mutlu geçirdiğiniz vaktin sadece yedide biri kadar ise, ilişkiniz iyi gidiyor demektir. Eğer sorunlarınızın yüzde altmışı "çözülemez" türdense meraklanmayın, normalsiniz.

2/ 12
Hayatı güzelleştirmenin yolları

Kültür

5.Televizyonunuzu kapayın! Böylece sinemaya, tiyatroya gitmek için de bol vakit bulabilirsiniz.

6. Kendinize beş tane albüm alın. Klasik müzik, caz ya da blues...

7.Hayatta olup bitenleri takip etmek için dünyanın farklı yerlerinde yayınlanan gazeteleri, dergileri, siteleri internetten okuyun.

8.Bestseller'lardan nefret etseniz bile fikriniz olması açısından birini okuyun.

3/ 12
Hayatı güzelleştirmenin yolları

İş

9. Kariyer seçiminizi yaparken 'kapasite'niz kadar size 'uygun' olup olmadığını da göz önünde bulundurun. Sizin için neyin önemli olduğuna karar verin.

10. Zeki bir çalışkan olun. Önemli olan nasıl 'çok çalıştığınız' değil, nasıl 'çalıştığınız'dır.

11. Değişikliklerden korkmayın. İş yaşamındaki değişiklikler bir dönem her şeyin yerli yerine oturması için kendinize vakit tanımanız anlamına gelir.

12. 'Esnek' olun. İş dünyası çok yönlü hizmet verebilen, birçok konuda uzmanlaşmış elemana ihtiyaç duyuyor

4/ 12