Hızla göbek eriten süper egzersizler

Göbek eriten 7 favori pilates egzersiz ile forma girebilirsiniz.

Hızla göbek eriten süper egzersizler

1. Dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık... Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın. Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi
başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

1/ 8
Hızla göbek eriten süper egzersizler

2. Beli incelten bu egzersiz için sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta... Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün. Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.

2/ 8
Hızla göbek eriten süper egzersizler

3. Bu egzersiz özellikle göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı... Hareketi 15 kez tekrarlayın.

3/ 8
Hızla göbek eriten süper egzersizler

4. Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

4/ 8