İlişki tuzaklarına dikkat!

İlişki tuzaklarına dikkat!

Bakışmalar, heyecanlı bekleyişler, mesajlaşmalar... Ve sonunda birliktesiniz. İşin en harika ama özverili kısmı için bunları bilmenizde fayda var.

Büyük bir heyecanla başladığınız ilişkiler sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Kendinizi suçlamayın, bir erkek ve bir kadının, iki farklı hayatı bir noktada birleştirmesi ve istikrarlı bir şekilde sürdürebilmesi adeta bir sanat!

Bazı basit ilişki kuralları var bunları bilirseniz mutluluğunuzu belki de sonsuza kadar sürdürebilirsiniz...

İlişki tuzaklarına düşmeyin!

Üç görüşmenin ardından hemen seni seviyorum demeyin.

Size cevaben 'seni seviyorum' demezse ona bağırmayın. Bu onun için bir şok olabilir, belki henüz bu şekilde hissetmiyordur (en azından o dürüst biri) ya da bunu söylemek için daha romantik bir ortam bekliyordur.

Aynı şekilde, eğer gerçekten hissetmiyorsanız kendinizi kompliman yapmaya zorlamayın. Hissedene kadar bekleyin.

Dürüstlük her zaman en iyi ilke değildir. Onun gözünde, taptığı güzellik ilahı Afrodit benzeri bir şey olarak kalmak isteyebilirsiniz. Çok özel konularınızı kendinize saklayın. Örneğin geğirmek, yüzünüzü şekilden şekle sokmak ve seks hikâyelerini ilk görüşmede arkadaşlarıyla paylaşmak sizden hoşlanması yerine uzaklaşmasına neden olur.

1/ 8
İlişki tuzaklarına dikkat!

Eğer Bay Mükemmel'iniz düşündüğünüz gibi çıkmazsa canınız sıkılmasın. Çoğu erkek "o" değildir. Ya bu durumu kabullenin ya da yeniden avlanmaya çıkın.

Kimsenin size zaman çizelgesi yapmasına izin vermeyin. Üç ayın ardından yanına taşınmak isterseniz bunu yapın. Sadece birbirinizi yeteri kadar tanımadığınızın bilincinde olun. Eğer bir yıl içinde evlenirseniz harika. Kendinizi toplumun beklentilerine uymak ya da "uygun şekilde yapmak" zorunda hissetmeyin. En uzun süreli ve aşk dolu ilişkilerin bazıları altı aylık bir kur döneminin ardından bitiyor.

Gururunuza aldanmayın. Eğer onu seviyorsanız sonuna kadar savaşın ve sonuçlarına katlanın. Modern bir kız her zaman kafasını kullanmalıdır ama kalbi de büyük rol oynamalıdır.

Keyfini çıkarın. Dünyada ruh eşinizin yanında uyanmak gibi bir mutluluk yoktur.

2/ 8
İlişki tuzaklarına dikkat!

Televizyonu yatak odasının dışında tutun çünkü aksi takdirde hayatınızı öldürür.

Yapılan şeyleri "benim" ya da birlikte yaptıklarınızı "ben yaptım" şeklinde sınıflandırmayı bırakmasını söyleyin. İlişkiyi inkâr ediyor olabilir ya da ben merkezli birisidir, bu nedenle onu durdurun ya da sorunun ne olduğunu bulun.

Sadakatsizliği hoş görmeyen insanlar bile kendilerini prensiplerini test eden zor durumlarda bulabilirler. Hiç kimse kendi başına gelene kadar sadakatsiz bir partner ile nasıl başa çıkacağını bilmez. Kalmalı mısınız gitmeli misiniz? Bazı insanlar seri flörtçüdür. Diğerleri gerçekten birine âşık olur veya boşluğu dolduracak bir şeyler arar ya da dikkate ihtiyaçları vardır. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verin. Başlarının fikirlerini dinleyin ama son kararı verirken kendi güdülerinize güvenin.

3/ 8
İlişki tuzaklarına dikkat!

Onun da nefes alacak alana ihtiyacınız olduğunu kabul edin. Kendi kendinize olmanın keyfine varın ya da birbirinizin işine burnunuzu sokarak tartışmak yerine banyoda bir iki saat geçirerek ortadan kaybolun.

Çoğu erkek annelerini kayıtsız şartsız severler; bu nedenle onun fikrini değiştirmeye çalışmayın. Annesini bir kenara atmak yerine sizi kenara atacaktır. Annesi bir kâbus gibi bile olsa. Harika aile diye bir şey yoktur. Belki o da sizin annenizi aynı şekilde sıkıcı buluyordur. Bu nedenle bir orta noktada buluşmayı deneyin... Alışveriş düşkünü annesinin ayakkabı koleksiyonuyla ilgilenmeniz gerekse bile.

Sizi deli etse bile, özel işlerine burnunuzu sokmaya çalışmayın, suç delilleri aramayın. Eğer bir şeylerin yanlış gittiğinden gerçekten şüphelenmiyorsanız bile içinizdeki küçük Bayan Meraklı'yı sakinleştirin. Onun da sizin eski günlüklerinizi okumasını istemezdiniz değil mi?

Evlenmeyecekseniz nişanlanmayın. Nişanlanmanın anlamı budur. Eş dosttan hediyeler almak için bir fırsat değildir.

4/ 8