İlk buluşmaya nasıl hazırlanılır?

İlk buluşmaya nasıl hazırlanılır?

Yeni bir ilişkinin arifesinde olabilirsiniz. Aklınızda hep, ilk izlenimin çok önemli olduğu gerçeği var. Bu bilgi doğrultusunda hareket etmekte haklısınız. Çünkü hiçbir zaman ikinci bir ilk izlenim yaratma şansınız yok!

Öyleyse ilk buluşmaya nasıl hazırlanmalısınız? Üzerinize ne giymeli, hangi konularda tedbirli davranmalısınız? Karşı tarafı etkilemek için nasıl davranmalısınız?

1/ 15
İlk buluşmaya nasıl hazırlanılır?

• Doğru beklenti önemli. Öncelikle kendinizi psikolojik olarak hazırlamalısınız. Karşınıza bay mükemmelin çıkmasını beklemeyin; karşı tarafın giyimi, görünüşü ve anlattıkları konusunda eleştirel ve defansif olmak yerine gözlemci olun ve onu tanımaya çalışın.

2/ 15
İlk buluşmaya nasıl hazırlanılır?

• Buluşma öncesi hazırlık sürecinde aşırıya kaçmayın. Diğer bütün işlerinizi ve programlarınızı erteleyip bütün haftanızı hazırlanmakla geçirirseniz buluşmaya dair beklentileriniz pek tabii artar. Aynı özeni karşı tarafta görmediğiniz takdirde ya da olası herhangi bir aksilikte hoşgörü seviyeniz azalır, karşınızdaki kişiyi de haksız bir stres içine sokarsınız.

3/ 15
İlk buluşmaya nasıl hazırlanılır?

• Buluşma yerini doğru bildiğinizden emin olun, karşı tarafı bekletmemek adına trafiği de hesaba katarak anlamlı bir saatte yola çıkın.

4/ 15