İlk defa estetik yaptıracaklara öneriler

İlk defa estetik yaptıracaklara öneriler

Operasyonu Neden Yaptırmak İstiyorsun ?

Bu sorunun cevabı oldukça önemli. Kişi kendi uzvunu beğenmiyorsa bir yere takılı kaldıysa bu kişi için içinden çıkmaz psikolojik sorun haline dönüşebilir. Örneğin; çocuk yaşlardan beri kepçe kulağı ile alay konusu haline gelmiş kişi bayan ise saçlarını toplamaz, erkek ise saçlarını uzatır yani kısaca bir şekilde onları kamufle etme yollarını arar. Bu geçici bir çözümdür. Bunu içtenlikle hekime açıklayan kişinin gerekçesi oldukça yerindedir aslında. Bunun gibi örnekleri arttırmak mümkün. Vücut şekillendirme operasyonları içinde durum böyledir. Göğüs estetiği, karın estetiği, göz kapağı estetiği kişinin mevcut durumundan rahatsız olması, bu durumun kişi için bir problem olması ile gerçekleştirilen operasyonlardır.

1/ 8
İlk defa estetik yaptıracaklara öneriler

Belki de Önce Küçük Dokunuşlar Yeterli Olacaktır !
Dışarıdan hekim gözü ile bakıldığında aslında çok ciddi rahatsızlığı olmayan bir kişiye botoks, dolgu gibi medikal estetik uygulamalar önerilmesinde fayda vardır. Özellikle cilt yaşı genç ama kırışıklık ve çizgilenmeler varsa bu küçük girişimlerle başlamak en iyisidir. Eğer kişi uygun aday ise burun estetiği
operasyonu için gelmiş bir hastaya açık cerrahi yerine burun sırtına dolgu yapılarak da çözüm sağlanabilir. Yeter ki kişi doğru aday olsun.

2/ 8
İlk defa estetik yaptıracaklara öneriler

Maliyet analizi probleminiz olmamalı...

Muayeneniz gerçekleşti. Düşündüğünüz operasyon aslında sizin düşündüğünüz maliyetlerin çok üstünde çıktı. Yaşam içinde bütçeler oldukça önemlidir. Ancak sağlığınızda önemli bunu bir an olsun aklınızda çıkarmamanız gerekli. İstediğiniz operasyonu çok düşük maliyete yapabilecek yerler sadece merdiven altı tabiri ile anılan aslında sağlık kurumu olmanın dışındaki yerlerdir. Sağlık hangi koşulda olursa olsun hafife alınacak bir şey değildir.

3/ 8
İlk defa estetik yaptıracaklara öneriler

Karar Cerrahi Girişim İse; Korkularınız İle Yüzleşin ve Onları Yenin !
Korkuları yenmek doğru bilgi ile başlar. "Şu soruda vardı aslında ama sorarsam acaba küçük düşer miyim? " , "Çokta soru sordum, bunu da sorarsam fazla olurum" vb. düşünceler oldukça yanlış bir kanıdır. Eğer operasyon konusunda kararlı iseniz; aklınıza takılan soruların yanıtı sizin korkularınızı yenmenizin en büyük anahtarı olacaktır.

4/ 8