Kadınlar Niçin Aldatır?

Kadınlar Niçin Aldatır?

Kadınlar kocalarını neden aldatır hiç düşündünüz mü?Hep erkekler aldatır diye düşünülürken artık kadınlarda da aldatma yaygınlaştı. Bir İngiliz evlilik bürosu tarafından yapılan araştırmaya göre, kadınların yüzde 5'i, erkeklerin yüzde 3'ü altattığını itiraf etti.


İşte kadınların ilşkilerinde sadakatsiz davranmalarının 10 nedeni...
Erkeklerden intikam almak için

Erkeklere göre onlar ne yaparlarsa yapsınlar kadınlar onlara sadık olmak zorundadır. ilişki uzmanı Seth Meyers'a göre kadınlar her zaman affetmek ve üzerine sünger çekmek zorundadırlar. Oysa kadınlar aldatıldıklarında çok incinirler ve kırılırlar.

Eşi tarafından aldatıldığını anlayan kadın, intikam uğruna aldatabiliyor. Bunun altında yatan nedenler, kendini yenilemek, kaybolan özgüvenini geri kazanmak, hala arzu edildiğini, beğenildiğini hissetmek oluyor. Genelde bu aldatmalar gizli, belli etmeden oluyor. Böylece kadınlar tatmin oluyor.

1/ 11
Kadınlar Niçin Aldatır?

Yeni heyecanlar aramak

Evlilikleri, ilişkileri monotonlaşmış kadınlar hayatlarından şikayetçi oluyor ve mutsuzlaşıyorlar. Heyecanını tamamen yitiren bir evlilikte sadece erkekler değil, kadınlar da aldatma eğilimi içine giriyorlar. Erkekler, genelde yeni bir cinsel partner arayışından dolayı aldatırken, kadınlar aşk veya yeni bir heyecan için eşlerini aldatmayı göze alıyorlar.
Pek çok kadın evliliği ne kadar sıkıcı ve heyecansız olursa olsun, aşk olmadan bir başkasıyla cinsellik yaşamıyor. Aşk yoksa sadece gönül eğlendirmiş oluyorlar.

2/ 11
Kadınlar Niçin Aldatır?

İlgisizlikten doğan egolar

Kadınların en büyük aldatma nedenleri ilgisizlik ve değer görmemek. 70 yaşında da olsa kadın kadındır. Her zaman ilgi görmekten iltifat edilmekten çok hoşlanırlar. Erkekler nikaha kadar çok ilgilidir. İmza atıldıktan sonra artık kaybetme duygusu kayboluyor ve nasılsa benim diyerek ilgi azalıyor. Fakat bu kadın cephesinde farklılaşıyor.
Kimileri kabulleniyor kimileri ise, ilgiyi sevgiyi dışarıda aramaya başlıyor. Beğeniyle bakılmaktan çok hoşlanmaya başlıyorlar ve fiziksel olarak olmasa bile düşünsel olarak aldatabiliyorlar.

3/ 11
Kadınlar Niçin Aldatır?

Aşk Geliyorum Demez

Çiftler arasında sorun yokken bile aşk aniden çıkabiliyor. Kadınlar aşklarını ilan ederek sonsuza kadar yaşamak konusunda erkeklere göre daha cesur. Bazı kadınlar aşklarını erkeklerin haketmediğini düşünerek bastırabilir bazen de sonuna kadar yaşayabilir.
Aşk geliyorum demez ve hiçbir şey sormadan sizikandırmayı başarır. Başka birine aşık olmak çok doğaldır ve kadınlar isterlerse eşlerini bir başka erkekle aldatabilirler.

4/ 11