Kendi kuaförünüz olun!

Kendi kuaförünüz olun!

Boya zamanı gelmiş saç diplerini maskarayla boyayarak, uzamış kakülleri zigzaglar halinde kendiniz keserek ya da yoğunlaşan kırıkları spreyleyip içe kıvırarak saçlarınızı kamufle edebilirsiniz.


Günümüzün geniş saç kozmetiği yelpazesiyle sorunlara daha hızlı ve çeşitli çözümler bulmak mümkün.

Sorun 1: Kırıklar

Saç uçları çok kırıksa, biraz jöleyle uçlarını tutam tutam ayırarak kendi halinde kurumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer daha fazla zaman varsa, arkadan saçın uç kısımları içeri toplanarak topuz yapılabilir. Bunun dışında içe doğru fön çekmek de bir süre idare etmeye yeter. Bunu yapmadan önce kuru saçlar için özel olarak hazırlanan, durulama gerektirmeyen kremler kullanmak yerinde olur.

1/ 7
Kendi kuaförünüz olun!

Sorun 2: Rengin solması

Boyası akan saçlar için en iyi çözüm, renk koruyucu şampuanları ve kremleri kullanmak. Bunun dışında saç üzerinde bir katman oluşturarak boyanın akmasını ve renginin solmasını engelleyen ürünleri kullanmak da yerinde olur. Çeşitli markaların boyalı saçlar için özel olarak geliştirdiği spreyler, şampuan ve bakım kremleri sık sık boya tazelemek zorunda kalanların işine yarayabilir.

2/ 7
Kendi kuaförünüz olun!

Sorun 3: Bozulmuş perma

Permalı saçlar, geçen yıla kadar demodeydi. Ancak bu yıl, uzun ve dalgalı saçlar çok moda. Üstelik şimdi uygulanan permalar, 80'li yıllarda uygulananlardan çok farklı. Bir defa, saçı fazla yıpratmayan ürünler kullanılıyor ve kesinlikle daha uzun ömürlü! Ancak bir süre sonra diplerden düz saçlar çıkıyor ve bu da hoş olmayan bir görüntü yaratıyor. Sadece dip kısımları perma yaptırmak da olanaksız… Bu durumda saçları nemliyken hafifçe jölelemek ve vigoyla düşük ısıyla kurutmak saçların hacim kazanması ve permasız bölgelerin kamufle edilmesi açısından yararlı olabilir.

3/ 7
Kendi kuaförünüz olun!

Sorun 4: Uzamış kâkül

Uzamış kâküller için yapılabilecek en iyi şey, tutamları burarak saçları tepeden tokayla tutturmak. Bu model hem çok moda hem de kâkülünü uzatmak isteyenler için ideal. Kâküllerinizi yana taramak da güzel bir görünüm sağlayabilir. Biraz da el becerisine sahip olanlar ise kâküllerini zigzag yaparak kesebilir.

4/ 7