Kurutulmuş meyvelerle dekoratif fikirler

Evinizde organik köşeler oluşturmak için önerilerimize bir göz atın.

Kurutulmuş meyvelerle dekoratif fikirler

Kurutulmuş portakal ve limon dilimleri, evinizi dekore ederken size ilham olacak. İhtiyacınız olan sadece biraz el becerisi, biraz hayal gücü… Evinizde organik köşeler oluşturmak için önerilerimizi atlamayın.

Kaseler boş kalmasın!
Portakal dilimlerini istediğiniz kalınlıkta kesip, kuruttuktan sonra kaselerin içinde sunabilirsiniz. Bu meyveleri nem olmayan bir ortamda kurutmalısınız. Çünkü nem, meyvenin içindeki asitli sıvının kurumasına izin vermez. Bu sıvıyla çürüyüp, istediğiniz sonuca ulaşmanızı engeller. (Marie Claire)

1/ 4
Kurutulmuş meyvelerle dekoratif fikirler

Meyve nasıl kurutulur?
Güneşte ve gölgede olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Bütün ve dilimlenmiş meyveler ayrı ayrı işlem görmeliler.Açık havada kurutma yapılacaksa, doğrudan toprağa serilmemeli. Kurutulduktan sonra daha dayanıklı olmaları ve kurtlanmamaları için düşük ısılı fırında (75-100 derece) 10-15 dakika tutulabilir. Kurutulmuş yiyecekler, 10 derecenin altındaki sıcaklıklarda cam, teneke ve emaye kaplarda saklanabilir. Kullanmadan önce 1-2 saat sıcak suda bekletmek ya da yarım saat süreyle kaynatmak gerekir.

2/ 4
Kurutulmuş meyvelerle dekoratif fikirler

Şık karşılama
Kapı süsleri evlerin olmazsa olmazıdır. Artık satın almak yerine, kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir süslemeyle konuklarınızı karşılayabilirsiniz. Bahçeden toplayacağınız ağaç dallarını iç içe geçirerek yuvarlak bir iskelet oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu iskeleti yapı marketlerde hazır olarak da bulabilirsiniz. Üstüne kozalaklar, kurutulmuş meyveler, çam ağacı yaprakları yerleştirerek kendi kapı süsünüzü yapabilirsiniz.

3/ 4
Kurutulmuş meyvelerle dekoratif fikirler

4/ 4