Lekeler için eski usül tavsiyeler

Lekeler için eski usül tavsiyeler

Deterjanlar zaman zaman durumu daha da kötü hale getirebilmektedir. Aslında eski tavsiyelerle lekelerle başa çıkmak sanıldığından çok daha kolay. Gelin babannelerimizden kalan müthiş çözümlere göz atalım...

1/ 7
Lekeler için eski usül tavsiyeler

Deterjanlara, yumuşatıcılara güveniyor musunuz?

Her seferinde istediğiniz gibi sonuç alabiliyor musunuz? Muhtemelen hayır. Leke çıkarma konusunda modern ürünler çoğu zaman sınıfta kalmakta. Peki lekelere karşı en etkin ve en başarılı çözümün aslında zaten evimizde bulunduğunu biliyor muydunuz?

2/ 7
Lekeler için eski usül tavsiyeler

Yağlı lekelere karşı Coca Cola

Coca Cola sadece bir meşrubat değil aynı zamanda yağlı lekeleri çıkarmada mükemmel bir yardımcıdır. Eğer yağ lekesi olan bir kıyafetiniz varsa öncelikle giysinizi Coca Cola'ya batırın ve bir süre Cola içinde dinlendirin. Bir süre sonra leke yumuşadığında, üstüne deterjan ekleyin ve giysinizi çamaşır makinesinde yıkayın. Başarı garantilidir!

3/ 7
Lekeler için eski usül tavsiyeler

Mum lekesi gazeteyle çıkar

Giysinizin bir kısmı mum lekesi mi oldu? Her yolu denediniz ancak bir türlü başarılı olamadınız mı? Çözüm aslında çok basit! Lekeyi sıradan bir gazete ile kaplayın ve daha sonra ütü ile üzerinden geçin. Isı mumun gazeteye yapışmasını sağlayacak ve kıyafetiniz ilk günki haline geri dönecektir.

4/ 7