Makyaj çantanızın olmazsa olmaz 5lisi

Makyaj çantanızın olmazsa olmaz 5lisi

Makyajın tanımının kişiden kişiye değişmesi gayet normal. Kimimiz bir allık bir maskarayla dışarı çıkabilirken, kimimiz de fondötenim, pudram, göz kalemim, farım, rujum olmadan asla diyor. Makyaj anlayışımız ne olursa olsun ortak noktada buluştuğumuz bir şey var: makyaj çantası.

1/ 7
Makyaj çantanızın olmazsa olmaz 5lisi

Nemlendirici
Nemlendirici güzel ve bakımlı bir cildin olmazsa olmazı. Nemlendiricilerin en büyük görevi nemi cildimizde hapsetmek ve cildin kurumasını engellemek. Bu cümleden yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyaç duymadığı anlaşılmasın. Aksine yeterince nemlendirilmemiş yağlı ciltler, daha fazla yağ üretecektir.

Unutmayın, doğru şekilde nemlendirilmiş bir cilt esnek olacak ve makyajın cildinizde daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

2/ 7
Makyaj çantanızın olmazsa olmaz 5lisi

Kapatıcı
Dünya üzerinde var olan birkaç şanslı kişiden biri değilseniz, tabii ki cildinizde kusurlar olacaktır. Lekeler, kızarıklıklar ve gözaltı morlukları gibi sorunlarla baş etmek için yaratılmış kapatıcılar, sıvı, krem ya stick formunda olabiliyor.

Mucize yardımcımız kapatıcılar, aynı zamanda bir gecede ortaya çıkmış sürpriz sivilcelerin kızarıklığını gizlemede de yardımımıza koşuyor.

3/ 7
Makyaj çantanızın olmazsa olmaz 5lisi

Ruj
Annemizin rujlarını sürmek için gizliden gizliye bir fırsat beklediğimiz günler geride kaldı. Artık istediğimiz her an istediğimiz renkte rujlar sürmekte özgürüz.

Makyaj çantamıza atacağımız küçücük bir ruj tüm günümüzü değiştirebilecek güce sahip. Böyle bir gücü makyaj çantanızdan eksik etmemelisiniz.

4/ 7