Makyajın doğrusu yanlışı

Güzelliğinizi 2 ince ayarla doğru şekilde yansıtın

Makyajın doğrusu yanlışı

Makyaj yapmak neredeyse hergün gerçekleştirdiğimiz bir eylem olduğu halde nasıl hala bu kadar çok yanlış yapabiliyoruz ?

Yaptığımız hataların farkına varmamızı sağlayacak aynalar, dostlar dolu çevremiz. Artık biri bizi durdursun!

1/ 7
Makyajın doğrusu yanlışı

Fazla Sürülen Fondöten

En sık yapılan makyaj hatalarının başında fazla sürülen fondöten geliyor. Yüzünüzdeki tüm lekeleri kapatabilme umuduyla fondötene yüklenmeniz, fazla fondötenin yüzünüzdeki çizgilere yerleşerek onları daha fazla vurgulamasına neden olur. Yüzünüzün daha genç görünmesi için BB krem, hafif likit fondöten ya da renkli nemlendirici yardımcınız olacaktır. Ayrıca günlük olarak kullandığınız fondöteninizi de ince bir tabaka olarak uygulayın.

2/ 7
Makyajın doğrusu yanlışı

Fazla İnceltilmiş Kaşlar

Cildinizi olduğundan daha yaşlı gösteren bir diğer hata ise fazla inceltilmiş kaşlar. Böyle bir hata yaptıysanız ya da doğal olarak ince kaşlara sahipseniz, hemen bir kaş kalemi ya da boyası edinin. Kaşlarınızı dolgunlaştırırken dikkat etmeniz gereken nokta fazla koyu bir renk kullanmamak.

3/ 7
Makyajın doğrusu yanlışı

Tek Kapatıcı Kullanmak

Kapatıcı, bizim en iyi arkadaşımız olduğu gibi doğru kullanılmadığı zaman düşmanımıza dönüşebilir Yüzünüzdeki tüm kusurlar için tek bir kapatıcı kullanmayın. Çünkü lekeleri kapatmak için yeterli olan miktar, iş göz altındaki koyu bölgeleri kapatmaya gelince yeterli olmayabilir. Bu da sizin fazla kapatıcı uygulamanıza neden olur. Çözümü çok basit; kapatacağınız her sorunlu bölge için en uygun kapatıcıyı seçmek.

4/ 7