Modada aydınlanmanın öncüsü BNG

Modada aydınlanmanın öncüsü BNG

“Hani bir şeyi çok iyi biliyorsunuz da tam olarak tarif edemezsiniz ya da bildiğinizin farkında değilsinizdir! Belleğinizin ucunda saklarsınız onu... Sonra minik bir ışık yanar aklınızın en uzak köşesinde… Bir olay, yeni bir bilgi, tecrübe körükler bu ışığı… Ve tam anlamıyla AYDINLANMAdır yaşadığınız...”

1/ 5
Modada aydınlanmanın öncüsü BNG

Tasarımları ile bir moda markasını yaşam stiline dönüştüren BNG, 2012-2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nda kadınları kendilerini keşfederek AYDINLANMA’ya davet ediyor. BNG’nin yeni sezon koleksiyonu ayaklarını sıkı sıkıya geçmişe basıp, tarihin enerjisini tüm dokusuna sindirirken; bir yandan da yüzünü geleceğin füturistik yansımalarına dönüyor.

2/ 5
Modada aydınlanmanın öncüsü BNG

BNG bu sezon tasarımlarımda Zen felsefesinin izleri olan yalınlık, fonksiyonellik; siyah, antrasit, beyaz, toprak tonları gibi ‘pure’ renkler dikkat çekiyor. Kumaşlarda ise geçmişle günümüzü bağlayan ipekliler, yünlüler, yoğun olarak deriler ve artık BNG’nin imzası haline gelen teknolojik dokular yer alıyor.

3/ 5
Modada aydınlanmanın öncüsü BNG

“Modayı takip etmek yerine, kendini keşfet” fikrini yeni koleksiyonunda da sürdüren BNG’nin yeni sezon tasarımlarında; özellikle ipekli-yünden paltolar, deri ile yünün kol kola geçtiği ceketler ön plana çıkıyor. BNG’yi sevenlerin en çok hoşuna gidecek özelliklerden biri de kıyafetlerin fonksiyonelliği ve farklı bedenlerde farklı durabilme özelliği olarak çıkıyor karşımıza… Koleksiyondaki asimetrik kesimler, deri-triko-kumaş birlikteliği, volümlü tasarımlar avant-guard duruşu vurguluyor.

4/ 5