Okula gidecek çocuklara kahvaltı önerileri

Okula gidecek çocuklara kahvaltı önerileri

Annelerin en büyük dertlerinden biridir çocuğuna yemek yedirmek. Elinde yemek tabağı ve kaşıkla çocuğunun arkasından koşan anne manzaraları ülkemiz sınırları içinde pek tanıdıktır. Ne yaparlarsa yapsınlar anneler çocuklarına yemeği bir türlü beğendiremezler. Tabii genelleme yapıyoruz, istisna anneleri tebrik ediyoruz!

1/ 15
Okula gidecek çocuklara kahvaltı önerileri

Kahvaltı savaşları
Malum, okullar açılıyor. Şimdi yemek yediremeyen anneler için yeni bir sorun başlıyor: Kahvaltı savaşları! Ne dersiniz, size de tanıdık geliyor mu?

Uzmanlar her zaman, hem yetişkinler hem de çocuklar için asla atlanmaması gereken öğünün kahvaltı olduğunu söylüyorlar.

Atlamayalım elbette ama çocuklarımıza nasıl kahvaltıyı kolayca verebilelim?

2/ 15
Okula gidecek çocuklara kahvaltı önerileri

Kahvaltı savaşlarından usanmış annelerin imdadına Pudra.com yetişiyor. Nasıl mı? Christelle Le Ru’nun 2008 yılı “Gourmand En İyi Aile ve Çocuk Yemek Kitabı” ödülünü alan, Hayy Kitap tarafından Türkçe’ye kazandırılan “Annenin Lezzet Kitabı”ndan örnek tarifleri sizinle paylaşarak…

Bu tarifler, çocukların temel ihtiyaçlarına göre düşünülmüş, hazırlanması kolay, albenili ve çocukların damak tadına uygun tarifler…

3/ 15
Okula gidecek çocuklara kahvaltı önerileri

Yumurta dolması
(8 adet)

Malzemeler
4 yumurta
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı kaşar rendesi


Yumurtaları küçük bir tencerede üstünü geçecek kadar suyla ateşe koyun. Su kaynadıktan sonra 10 dakika kısık ateşte pişirin. Hemen soğuk suya çıkarın. Yumurtaları soyup ikiye bölün. Dikkatlice sarılarını çıkarın. İçi boşalmış olan aklarını bir tabağa dizin. Yumurta sarılarını bir kabın içine ufalayın. Salçayla karıştırın. Yumurta aklarının içine doldurun. Üstüne kaşar rendesi serpin. Bir dilim kızarmış ekmek ve doğranmış marulla soğuk servis edin.

4/ 15