Pilates yapanlara kötü haber

Pilates yapanlara kötü haber

MADONNA'nın pilates eğitmeni Michael King, Bursa'da spor eğitmenlerine ders verdi. Pilatesin kilo verdirmediğini, amacının vücudunu dengesini korumak olduğuru belirten King, Madonna'nın da kendisine omzundaki sakatlık nedeniyle geldiğini söyledi. King, "Madonna sadece pilates yapmıyor; koşuyor, dans ediyor, ağırlık kaldırıyor. Pilates bunun bir parçası. Formunu böyle koruyor" dedi.

1/ 8
Pilates yapanlara kötü haber

Dünyaca ünlü starları çalıştıran pilates uzmanı Michael King, Türkiye'ye 2002 yılından bu yana zaman zaman geldiğini ifade eden King, pilates ile ilgili 42 yıllık deneyimlerini aktardı.

2/ 8
Pilates yapanlara kötü haber

PİLATES, KİLO VERDİRMEZ

Pilates'in diğer sporları daha da geliştirmek için yapıldığını kaydeden King, “Pilates yaparken sizin kim olduğunuz, duruşunuz, vücuttaki sakatlıklarınız çok önemli. Pilatesin amacı vücudun dengesini korumak. Diğer sporları daha iyi yapabilmeniz için pilates egzersizi var. Sadece pilates yapmamalısınız. Koşabilirsiniz, ağırlık kaldırabilirsiniz. Bazı insanlar pilatese estetik ve kilo olarak düşünüyor. Ama pilates asla kilo verdirmez" diye konuştu.

3/ 8
Pilates yapanlara kötü haber

MADONNA SADECE PİLATES YAPMIYOR

Bu zamana kadar bir çok ünlüyle çalıştığını anlatan King, “Ünlüler bana sakatlıklarını veya vücuttaki duruş bozukluklarını düzeltmek için geliyor. Madonna, omzundaki sakatlığı için pilates çalışmaya başladı. Fakat Madonna sadece pilates yapmıyor. Yoga yapıyor, koşuyor, dans ediyor, ağırlık kaldırıyor. Bir sürü insan heyecanla bana 'Madonna'nın vücudunu sen nasıl böyle yaptın?' diye soruyor. Hayır, Ben böyle bir şey yapmadım. Çünkü o birçok sporu yapıyor. Pilates bunun bir parçası. Kendisi formunu bu şekilde koruyor" dedi.

4/ 8