Renklerin insan üzerindeki etkisi!

Renklerin insan üzerindeki etkisi!

Renkler insan psikolojisini etkiler ve bireylerin kişilikleri hakkında ipuçları verir. Bu yüzden giyim kuşamda renklerin anlamı önemli bir yere sahiptir.

Tarih boyunca da renklere büyük anlamlar yüklenmiştir. Duygular, düşünceler sözsüz bir şekilde renklerle anlatılmıştır. Peki seçtiğimiz renkler neyi ifade eder?

1/ 12
Renklerin insan üzerindeki etkisi!

Gelin hep beraber giyim kuşamda renklerin anlamına doğru bir keşfe çıkalım...

Beyaz renk dediğimizde aklımıza ilk gelen gelinliklerdir ya da doktorlar ve hemşireler.
Sürekli beyaz tercih edilmesinin sebebi olarak beyaz rengin güven ve saflığın simgesi olması gösterilebilir. Beyaz aynı zamanda tüm renklerin tamamlayıcısıdır. Barışın rengi olarak da bilinir. Siyah, gümüş ve kırmızı ile kombinlenebilir.

2/ 12
Renklerin insan üzerindeki etkisi!

Sarı; aydınlığı, sıcaklığı, dikkat çekiciliği, hırsı ve zekayı temsil eder. Soluk tenli insanlar sarıyı tercih etmemelidir. Siyah, mor, lacivert ve gri ile kombinlenirse şık görünür.

3/ 12
Renklerin insan üzerindeki etkisi!

Kırmızı iddianın rengidir. Uyarıcı bir renk olduğu için doğru tonlarda ve oranlarda kullanılmalıdır. Cesur, sert, enerjik ve heyecan verici bir etkisi vardır. Esmerlere çok yakışan bir renktir. Beyaz ve kumrallar doğru kombinlerle çok iddialı görünürler. Beyaz, siyah, gri ve lacivert ile hoş bir birleşim yakalanır.

4/ 12