Saçlarınızın boyuna göre model verin!

Saçlarınızın boyuna göre model verin!

Hele bir de benim gibi saçlarınızı boyama konusunda pek hevesli değilseniz, tek çare saçınızın kesimini, modelini, boyunu değiştirmektir.Bu sebepten herhalde hemen herkesin hayatında saçlarını kısacık kestirdiği, omuzlarına kadar küt bıraktığı veya aylarca uzatmaya çabaladığı bir dönem olmuştur. Saçları kuaförde kestirip şekil verirken iyi de, eve geldiğiniz zaman o saçlar size pek bir yabancılaşır, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bu yüzden ben de bugün uzun, orta ve kısa saçlar için 2012 saç trendlerini de göz önünde bulundurarak gece ve gündüze uygun seçtiğim saç modellerini paylaşayım istedim. Siz saçlarınızın boyunu söyleyin, yeter.

1/ 8
Saçlarınızın boyuna göre model verin!

Uzun saç - Gündüz
Uzun saçı severim ama uğraşısı çoktur. Hele gündüzü geceden de zordur bana göre. Upuzun saçlarınızı salına salına gezmek güzel ama kendi haline bıraksanız uçları güzel durmaz, bir şey yapmaya kalksanız zor gelir. Bu yüzden en iyisi saçınızın kendi şeklini koruyup üzerinde biraz oynamak. Mesela yukarıdaki model, hem uğraşsız duruyor hem de su gibi akıp giden muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Bu saç modelini saçlarınızı fırça yardımıyla kurutup sonra da küçük rulolar yaparak veya kalın bigudilerden yardım alarak evde kendiniz de deneyebilirsiniz.

2/ 8
Saçlarınızın boyuna göre model verin!

Uzun saç - Gece
Uzun saçlılara gece için seçtiğim model D&G defilesinde karşımıza çıkan Fransız burgu modeli. Bence hem önden hem de arkadan çok şık ve elegan bir görüntüsü var, her türlü daveti kolaylıkla kurtarır. Aynı zamanda 2012'de de etkisini sürdürecek olan 60'lar trendine de uygun. Eyeliner'ınızı biraz uzun ve bol tuttunuz mu tamamdır!

3/ 8
Saçlarınızın boyuna göre model verin!

Orta saç - Gündüz
Peki ya orta boy saçlarınız varsa, onu hala biraz ilgi çekici ve hareketli kılmak için neler yapabilirsiniz? Genellikle bu boydaki saçlar düz inen ve uçları kıvrılan modellerden olurlar ancak 2012 için benim önerim dalgalı küt saçlar. Kalın bir maşa yardımı ile bu modeli saçlarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın dalgasının çok gevşek ve yarım dalgalar şeklinde olmasına dikkat edin.

4/ 8