Sizde mi açlık krizine girenlerdensiniz

Sizde mi açlık krizine girenlerdensiniz

1- Yiyecekleri siyah-beyaz görün
Rengarenk tatlıları ve şekerlemeleri görünce dayanamıyor musunuz? Doğaldır, çünkü renkler insanı tahrik eden unsurların başında gelir. Ne yapmalı? En sevdiğiniz tatlıyı ya da tatlıcının vitrinini gözünüzün önüne bir de siyah-beyaz olarak getirin. O güzelim nefes kesen tatlılardan eser kalmayacak! Göreceksiniz, aniden açılan iştahınız birden bire kaçacak.

1/ 6
Sizde mi açlık krizine girenlerdensiniz

2- Kendinizi oyalayın
Can sıkıntısından ne yapacağınızı bilmez haldeyseniz, sakın buzdolabının kapağını açmayın! Onun yerine telefonun ahizesini kapın, arkadaşınızı arayın, sohbet edin. Hatta, arkadaşınızla birlikte bir şeyler yapın: Alışverişe çıkın, yürüyüş yapın, takı tasarımı gibi hobiler edinin, sinemaya gidin... Böylece, atıştırmak aklınızın köşesinden bile geçmeyecek.

2/ 6
Sizde mi açlık krizine girenlerdensiniz

3- Kolayına kaçmayın, özenli olun
Kendinize en iyi dostunuza davrandığınız gibi davranın. Peki en iyi dostunuz misafirliğe gelse, onu buzdolabının başında tutar, bir dilim soğuk pizza mı ikram ederdiniz? Yemek yiyecekseniz, doğru düzgün bir sofra kurun. Güzel yemek takımınızı çıkarın, bir mum yakın. Amacına yönelik keyif, ağza bir avuç cips atmaktan daha iyidir.

3/ 6
Sizde mi açlık krizine girenlerdensiniz

4- İçinizdeki canavarla konuşun
"Kıtlıktan çıkmış gibi" tıkınmak, aslında eksik başka ruhsal ihtiyaçların yerine konulan bir yeme biçimidir. Örneğin, kendini güvende hissetme ihtiyacı, sevilme vs. Yeme davranışınıza kafanızda şekil verin. Onu bir canavar olarak düşünün ve onunla konuşun. Gerçekte ne istediğini öğrenin. Bakalım, gerçekten acıkmış mı yoksa sıkıntıdan mı atıştırmak istiyor?

4/ 6