Sizinki hangisi?

Sizinki hangisi?

Sevdiğiniz erkek nasıl biri? Profesyonel bir sporcu mu? İflah olmaz bir maceraperest mi? Bay şakacı mı, yoksa umursamaz bir bencil mi?

Erkekleri anlamaya çalışmak, uçsuz bir madenden kömür çıkartmaya benzer! Alman yazar Achim Schwarze de bu konuda kadınlara yardımcı olacak ilginç bir kitap yazmış: '256 Erkek Tipi'... Nasıl savaşırlar, nasıl severler ve nasıl öderler? Yazar kitabını 'Umursamazca neşeli erkek bilgileri, el kitabı' olarak nitelendiriyor. İşte 256 Erkek Tipi'nden birkaç ilginç örnek...

Kader kurbanı

Onlar dinsel tiplerdir. Aleyhlerinde olsa bile hiç kaybetmedikleri bir inançları vardır. Çok aç gözlü olduklarından, hiç kazanamaz ve kaybettiklerini kazanmak için devamlı oynarlar. Kayıp, iflas, borç senetleri... Eğer bu tiple mutlu olmak istiyorsanız, cep harçlığınızı az tutun ve onun sizi kandırmasına izin vermeyin.

Kılıbık

Kılıbıklar karısı yanında olmadığında maçolaşan tiplerdir. Evde kahraman bir direnişçi olmamakla birlikte, karısı onu oklavayla terbiye eder. Hayattaki tek etki sahası gizli defteridir ki, onu da ancak 'tek mal varlığım' dediği odası veya arabasında bulabilirsiniz.

1/ 4
Sizinki hangisi?

Bronz vücutlu

Kendini cesurca güneşin mor ötesi ışınlarının önüne atan tiplerdir ve bu yüzden derileri enfes bronzluğa ulaşmıştır. Tatilde bütün vakitlerini, havlunun üstünde güneşlenerek geçirirler. Güneşlenirken saatlerini hiç çıkarmazlar. Çünkü saatin izi, ne kadar çok yandıklarının göstergesidir.

Süslü kokana

Dış görünüşleri için her şeyi yaparlar. Banyosunda erkek güzelliği için tüm malzemeler vardır. Gördüğü her kadına, o gün ne kadar güzel olduğunu söyler. Seyahat etmeyi sever, ama fazla da gezmez.

2/ 4
Sizinki hangisi?

Ticaret adamı

Bulanık bir şekilde kazandıkları parayı, desteler halinde görünecek şekilde taşımaya bayılırlar. Her türlü fırsatı kovalayan tiplerdir. Başkalarının sırlarını, bir büyücü gibi kendilerine tapanlara bile söylemezler. Bu tipler kendileri gibi çalışmadan para çoğaltmayı seven tiplerle çalışırlar.

Maço

Maçolar, cinsiyete göre rol dağılımını şöyle yaparlar: Erkek, dövüşür, düşünür, döller. Kadın ise, alınır, korunur, yönetilir ve tabii döllenir. Üniversiteli bir maço buna 'evrim' derken, ilkokullu bir maço 'Allah'ın takdiri' der. Maçolar, erkekliklerinden gurur duyduklarını sık sık ifade eder.

3/ 4
Sizinki hangisi?

4/ 4