Stilinizi hala bulamadınız mı?

Sıkıcı bir dolaba ve giyim tarzına sahip olduğunuza inanıyorsanız harekete geçmelisiniz.

Stilinizi hala bulamadınız mı?

Tarzınız konusunda kafanızda soru işaretleri ve şüpheler varsa, dolabınızdaki (yığınla) giysinin bir işe yaramadığını düşünüyorsanız, sabahları peş peşe dört beş kıyafet değiştirip sonuçtan yine de memnun olamıyorsanız, alışverişte satın aldıklarınıza sonradan hayretler içinde bakıyorsanız, uzun lafın kısası, sıkıcı bir dolaba ve giyim tarzına sahip olduğunuza inanıyorsanız harekete geçmenin zamanı gelmiş demektir. Üstelik bu durumu değiştirmek için mistik ve zor bir plan uygulamanız da gerekmiyor. Sizi alelade bir görüntüden uzaklaştıracak bir tarz değişikliği için gerekli adımları veriyoruz. (ELLE)

1/ 12
Stilinizi hala bulamadınız mı?

ELEME AŞAMASI
İşe memnuniyetsizliğinizin, hatta mutsuzluğunuzun kaynağından başlayın, yani dolabınızdan! Önce dolaptaki tüm parçaları gruplayın: Tişörtler, jeanler, bluzlar... Her yığından artık kesinlikle giymediğiniz, size dar/küçük gelen veya giydiğinizde kendinizi kötü hissettiğiniz parçaları ayırın. Ve asıl önemlisi, elemeyi geçenleri dolaba geri yerleştirirken eksiklerinizi not edin. Örneğin, çok jean, fakat hiç eteğiniz veya elbiseniz yoksa bu önemli bir boşluk (ve çözümün kendisi) olabilir. Veya seçiminizi hep koyu renklerden yana yaptığınızı (ya da iki-üç renkle sınırlı kaldığınızı) düşünüyorsanız büyük ihtimalle yapmanız gereken şey dolabınıza biraz daha renk katmak. Dahası, kendinize en çok yakıştırdığınız veya giydiğinizde iltifat aldığınız kıyafetlerin sayısını da artırabilir, yani bunlardan dolabınıza ilaveler yapabilirsiniz.

2/ 12
Stilinizi hala bulamadınız mı?

YAŞAM TARZI EŞİTTİR GİYİM TARZI
Yaşam tarzınız giyim tarzınızla ilgili önemli bir detay. Dolabınızı ve giyim tarzınızı güncellerken bunu da göz önünde bulundurmanız lazım. Eğer banka gibi resmi kıyafetler gerektiren bir işte çalışmıyorsanız, alışverişe çıktığınızda, pantolon ceket veya etek-ceket gibi seçeneklerin cazibesine kapılmayın. Veya çok sık davetlere gitmediğiniz halde minik gece çantası gibi parçalara fazla yatırım yapmayın. Satın aldığınız her şeyi sık ve severek giyeceğinizden ve seçtiğiniz her şeyin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin olmalısınız.

3/ 12
Stilinizi hala bulamadınız mı?

DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEĞİNİZE İNANIN
Madem bunu göze aldınız, kendinizi ve dolabınızı güncellemeniz gerektiğine inandınız, kıyafetlerinize ve sık sık yaptığınız kombinasyonlara eleştirel gözle bakmayı deneyin. Sıkıcı bir dolabı siz oluşturduğunuza göre, ondan kurtulmak da yine sizin elinizde. Üstelik size uygun bir tarzda, şık, pratik ve yeni bir dolap düzenlemek çok eğlenceli bir sürece dönüşebilir.

4/ 12