Türkiyede değişen kadın profili

Türkiyede değişen kadın profili

Her 100 Türk kadınından 12’sinin gelenekle bağları kopuk

Hangi kadınlara "taşralı modern", "kentli dindar" deniyor? Gelenekten sökülenler, bilinçli alışverişçiler kim? MediaCat dergisi TGI Araştırma verilerinden faydalanarak Türkiye’nin yeni kadın profilini ortaya çıkardı. Araştırmaya göre Türkiye'de kadınların yüzde 47'si gelenekçi, yüzde 41'i eşikte, yüzde 12'si geleneklerden kopuk. İşte bu kadın tiplerinden bazıları...

1/ 10
Türkiyede değişen kadın profili

Kentli dindarlar

45 yaş ve üzeri dindar kadınlardan oluşuyor. Eğitim düzeyi düşük. Ağırlıklı olarak evde zaman geçiriyorlar. Çok çocuklular ve sadece çocuklarla ilgili ürünler hakkında bilgi düzeyleri yüksek.

2/ 10
Türkiyede değişen kadın profili

Alışverişçiler

Alışveriş, satın almak ya da almasa da dolaşmak bu gruptaki kadınlar için boş zaman etkinliği gibi. Yeni ürünleri arkadaşlarından önce, yeni bir marka gördüklerinde denemek için alıyorlar. Kozmetik ürünlere önem veriyorlar.

3/ 10
Türkiyede değişen kadın profili

Sosyal medyacılar

Çoğu zaman internet başındadırlar. İçerik üretirler ve bu içerikleri internet sitelerine eklemekten hoşlanırlar. Teknoloji dostudurlar. Sosyal ağları her gün ziyaret ederler. İnternette yazılmış yorumlardan etkilenirler. İnternet onlar için bir yaşam alanıdır.

4/ 10