Ünlü yıldızların saç bakım hileleri

Ünlü yıldızların saç bakım hileleri

Demet Akalın;

Parlak ve uzun saçları için Demet Akalın, bitkisel saç bakımı kürü hazırladığını söylüyor. İşte Demet Akalın’ın mucizevi saç bakım formülü;

Eşit miktarda gül, biberiye, susam, ısırgan otu, çam terebentin, sarımsak ve yılan yağını karıştırarak, haftada en az 1 kere olmak üzere saçlarına sürüp, yaklaşık 1 saat kadar bekleterek iyice saç derisine işlemesini sağlıyor ve sonra da yıkayarak duruluyor.

1/ 8
Ünlü yıldızların saç bakım hileleri

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow’un saç hilesi ise zeytinyağı. Gwyneth Paltrow, yarım fincan kadar zeytinyağını saç dipleri başta olmak üzere saç derisine masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle uyguluyor. 1 gün boyunca saçını yıkamayarak zeytinyağının iyice işlemesini ve etkisini göstermesini sağlıyor. Ertesi günde saçlarını şampuanlayarak bakımı sonlandırıyor. Bu yöntem ile solgun olan saçlarının tekrardan hayata döndüğünü paylaşıyor ünlü yıldız.

2/ 8
Ünlü yıldızların saç bakım hileleri

Gisele Bündchen

Gisele Bündchen’ın saç bakım sırrı ise nemli topuzda saklı. Evet doğru duydunuz, Gisele Bündchen ise şampuandan sonra kullanmış olduğu ürünleri tam anlamıyla saçını duralamayarak saçında kalmasını ve nemli iken topuz yaparak bir süre o şekilde saça işlemelerini sağladığını ve buna bağlı olarakta saçlarında ki renk kaybının da azaldığını söylüyor.

3/ 8
Ünlü yıldızların saç bakım hileleri

Nicole Kidman

Avustralyalı ünlü yıldız, saçlarının kızıllığını, kızılcık suyu ile koruyormuş. Kızılcık suyunun içerisinde bulunan doğal kırmızı pigmentler, saçın rengini koruyor.

4/ 8