Ünlülerin tercih ettiği doğum yöntemleri

Ünlülerin tercih ettiği doğum yöntemleri

Normal doğum mu sezaryen mi? Dünyada ve Türkiye’den ünlüler hangi doğum yöntemini tercih ettiler dersiniz?

1/ 22
Ünlülerin tercih ettiği doğum yöntemleri

NORMAL DOĞUM YAPAN ÜNLÜLER

Demet Şener
2006 yılında kızı İrem’i normal doğumla dünyaya getiren Demet Şener, "Doğum yapmak Allah'ın verdiği bir yetenek" diyerek, "7 saat boyunca doğum sancısı çektim. Yoga hocam da yanımdaydı. Düzgün nefes almamı sağladı. Doğumda hiç bağırmadım. Ama bebeğimi görünce 3 gün ağladım" şeklinde konuştu.

İkinci çocuğu Ömer’i de 2009 yılında normal doğumla dünyaya getiren Şener’in eşi İbrahim Kutluay ilk doğumda olduğu gibi ikincisinde de ameliyathaneye girerek eşine destek oldu.

2/ 22
Ünlülerin tercih ettiği doğum yöntemleri

Çağla Şikel
Eşi Emre Altuğ ile iki çocuk sahibi olan Çağla Şikel, her iki çocuğunu da normal doğumla dünyaya getirdi. Şikel, ilk doğum deneyimini şöyle anlattı:

“Hamileliğimi öğrenir öğrenmez ilk andan itibaren normal doğum olmasını çok istedim ama endişelerim de vardı. Doğum günü gelip çattığında korkunun yerini heyecan aldı. Doğum öncesi ve sırasında, doğum koçum Ayşe Öner bir an olsun yanımdan ayrılmadı. Beni doğuma ruhsal ve bedensel olarak hazırladı. Müthiş bir deneyim yaşadım... Epidural anestezi aldım ve ağrı çekmedim.”

3/ 22
Ünlülerin tercih ettiği doğum yöntemleri

Pınar Altuğ
Kızı Su’yu normal doğumla dünyaya getiren Pınar Altuğ, 12 saat çektiği doğum sancısına rağmen bu deneyimden hiç pişmanlık duymadığını söyledi ve doğuma hazırlığını şöyle anlattı:

“Hamileliğimi öğrenir öğrenmez normal doğuma hazırdım. Tercih ettim çünkü doğru ve doğal olanı bu. Sonuçta sezaryen bir müdahale ve ameliyat. Hamilelik kursuna giderek hazırlandım. Normal doğum büyük avantaj çünkü doğurduğun an doğumla ilgili konu kapanıyor. 12 saat sancı çektim, doğumhaneye girdiğimde sancım bitti. Maalesef bu nedenle suni sancı verildi. Ardından sadece yarım saat epidural anestezi uygulandı. Yine de 10 kere daha doğursam normali tercih ederdim.”

4/ 22