Vücut tipine göre giyinin

Vücut tipine göre giyinin

Vücut tipine göre giyinin

Kıvrımlı kadınların derdi de bambaşka! İnternette büyük göğüslü ve kalçalı olan kadınların giyim konusunda yaşadıkları sıkıntılar sıralandı.


Öte yandan beden yapınızı tanıdığınız ve belli kurallara sadık kaldığınız sürece şık ve güzel olabilirsiniz. Geriye hangi vücut tipine, ne tip kıyafetler giyeceğinizi bilmek kalıyor.

1/ 10
Vücut tipine göre giyinin

Kalça: Derdi kalçası olan kadınların yapması gereken ilk şey, gardroplarındaki desenli ve canlı renkli pantolon, etek gibi alt ürünlerden kurtulmak olacak. Dikkati üst kısmınıza çekmek için büyük kolyeler ve enine çizgili bluzlar kullanmak mümkün. Kulağa garip gelse de kloş etekler yerine dizin üstünde biten dar etekleri, diz altında bollaşan pantolonlar yerine ise vücuda oturan dar modelleri tercih etmenizde fayda var.

2/ 10
Vücut tipine göre giyinin

Göbeği saklamanın en iyi yolu, bacaklara dikkat çekmek olacağı için, canlı renkli pantolon ve etekler en iyi dostunuz olacaktır. Yüksek bel kullanmak uygun olmadığı gibi, çok düşük belli modellerden de kaçınmak gerekir. Bele vurgu yapan elbiseler yerine iki parçalı kıyafetler kullanmak, karın bölgesiyle derdi olan kadınları hem iyi hissettirecek hem de rahat ettirecektir.

3/ 10
Vücut tipine göre giyinin

Göğüs:Göğüslerinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa ilk olarak bir iç çamaşırı mağazasında üst beden ölçünüzü tekrar ölçtürmenizi tavsiye ediyoruz. Kol altlarından ve sutyenin altından çıkan fazlalıklar olmadığında beden tipinize uygun kıyafetleri seçmek çok daha kolay olacak. Göğüslerinden rahatsız olan kadınların balensiz, spor sutyenler takmaları, V yaka yerine bisiklet yaka kullanmaları daha uygun olacaktır. Bol bluzlar yerine dar kıyafetler kullanmak, üst bölümde fazla desen kullanmamak da kendinize olan güveninizi arttıracak.

4/ 10