Yağ yakan besinler hangileri?

Yağ yakan besinler hangileri?

Zayıflama sırasında insan vücudunda diyet ve egzersize yardımcı olacak, yağ yakmaya yardımcı olan besinler bulunuyor. İdeal kiloya ulaşmak isteyenler ve kilosunu korumaya çalışanlar için bu besinlere günlük hayatta yer vermek faydalı.

1/ 18
Yağ yakan besinler hangileri?

Yeşil çay
Yeşil çayın etken maddesi olan kateşin yağların yakımını artırarak, vücutta yağ oranının azalmasını sağlar. Yapılan bazı çalışmalarda yeşil çayın tok tutucu etkisinden de bahsedilir. İyi bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, metabolizmayı da hızlandırır. Yapısında bulunan kafein nedeni ile tansiyon hastalarının dikkatli tüketmeleri önerilir.

2/ 18
Yağ yakan besinler hangileri?

Kahve / Siyah çay
Kahve ve çay, yapısında bulunan kafein sayesinde vücut çalışması hızlanır ve ağırlık kaybına yardımcı olur. Özellikle yağ ve şekerin yakımını artırmasıyla vücutta yağ dokusunun azaldığı çalışmalarla desteklenmiştir. Günde 1-1,5 su bardağı sade kahve veya 1 kare bitter çikolata tüketilebilir. Günlük 3-5 fincandan fazlası önerilmez. Taşikardi, hipertansiyon, uykusuzluk problemlerine neden olabilir.

3/ 18
Yağ yakan besinler hangileri?

Yosun
Kahverengi yenilebilir deniz yosunu, metabolizmayı hızlandırıcı etki yapar ve yağ yakma potansiyeli ile bilinen doğal bir moleküldür. Bel, kalça ve basen bölgelerinde birikmiş olan vücudun adipoz dokusu yağlarının azalmasında etkindir.

4/ 18