Yağları hızlı yakmak için en iyi 5 egzersiz

Yağları hızlı yakmak için en iyi 5 egzersiz

Bazı uzmanlar, egzersizin, diyet yapmaya göre yağları kaybetmek için daha etkili bir yol olduğu konusunda hemfikir. Fakat çoğunlukla, aynı anda hem egzersiz hem de diyet uygulamayı öneriyorlar.

Dikkat, egzersiz yaptığınız halde hala kötü yağları yiyerek beslenirseniz bu, kilo vermede etkili olmaz. Diyetlerin yüzde 95’inin az yemeye rağmen yağ yakmada başarısız olmasının sebebi de bu. Çünkü metabolizmanız yavaşlar. Daha fazla sağlıklı yemek ve egzersiz yapmak metabolizma hızınızın artmasını sağlar. Bu egzersizleri iyi bir beslenme planıyla birlikte uygularsanız yağ yakmamanız için hiçbir neden yok!

1/ 8
Yağları hızlı yakmak için en iyi 5 egzersiz

1- Yürüyüş
Yağ yakmak için en iyi 5 egzersizden söz ederken yürüyüşün bu listede olmaması düşünülemez. Yürüyüş, kesinlikle yağ yağmada en etkili değil ama herkesin yapabileceği bir egzersiz türü. Yürüyüş, kilo fazlası olanlar ve hamile kadınlar için önerilen bir spor. İleri yaştakiler için de 30 ila 60 dakika arasında bir yürüyüş öneriliyor.

2/ 8
Yağları hızlı yakmak için en iyi 5 egzersiz

2- Koşu
Bu, başlangıç için çok kolay bir egzersiz ve bu sporu açık havada yapabilme avantajına sahipsiniz. Ancak hedefiniz kas kütlenizi artırmaksa, spor eğitmenleri koşu önermiyor. Bir düşünün, profesyonel uzun mesafe koşucuları zayıftırlar. Dolayısıyla yağ yakma ya da kas kütlesi edinme arasında karar sizin.

3/ 8
Yağları hızlı yakmak için en iyi 5 egzersiz

3- Kürek çekme makinesi (Rowing machine)
Pek çok spor uzmanı kürek çekme hareketinin yağ yakmada en etkili egzersizlerden biri olduğuna inanıyor. Hedefiniz kas edinmekse kürek çekme egzersizini mutlaka yapmalısınız. Bu egzersiz vücudunuzda; bacaklarınız, karın kaslarınız, sırtınız ve kollarınız dahil olmak üzere tüm kas gruplarını çalıştırır. Amacınız kas kütlesi eklemek değilse de yine kürek çekme egzersizi önerilen metotlardan biri. Çünkü kürek çekme hareketleri her halükarda kalori yakmanızı sağlar.

4/ 8