Yeni iş yerinde ilk gün için öneriler

Yeni iş yerinde ilk gün için öneriler

İlk izlenim her alanda olduğu gibi iş yaşamında da oldukça etkili. Yeni işinizdeki ilk gününüzde doğru ve iyi bir izlenim bırakabilmeniz için işte size 13 altın öneri...

Hayatın hemen her alanında olduğu gibi iş yaşamında da ilk izlenim kritik bir önem taşıyor. Eğer yeni bir işe başlıyorsanız, iş yerinizde geçireceğiniz ilk günlerde bırakacağınız olumlu ve iyi izlenim, size pek çok kapıyı aralayacak doğru bir başlangıç anlamına geliyor.

İlk günleriniz çalışma arkadaşlarınızın sizin nasıl biri olduğunuza karar verdikleri ve izlenimlerini kayda aldıkları bir süreç. İş yerindeki herkesle tanıştığınız ilk günlerde bıraktığınız izlenim her zaman hatırlanacaktır. Doğru etkiyi yaratabilmeniz belki de gelecekte alacağınız terfiyi dahi etkileyecektir.

Meraklanmayın, patronlarınız çoğu zaman ilk günlerden onları çok etkilemenizi beklemeyeceklerdir, bir alışma ve öğrenme dönemine ihtiyaç olduğunun onlar da farkındalar. Ancak bazı doğru hamlelerle harika bir izlenim bırakmanız mümkün.

1/ 16
Yeni iş yerinde ilk gün için öneriler

Pozitif olun
Her durumda pozitif olmak işe yarayacaktır. Ekibin bir parçası olmak için duyduğunuz heyecanı onlara hissettirin ve iş dışındaki problemlerinizi dışarıda bırakın.

2/ 16
Yeni iş yerinde ilk gün için öneriler

Profesyonel giyinin
Kurumsal giyinmeyi ve bir profesyonel gibi görünmeyi asla hafife almayın. İşe başladığınızda ekibiniz daha rahat kıyafetler giyiyor olsalar bile siz özen gösterdiğinizden emin olun.

3/ 16
Yeni iş yerinde ilk gün için öneriler

Ekip ruhunuzu gösterin
bir ekibin parçasısınız. Ekipler sorunları ve başarıları paylaşırlar. Bundan mutlu olacağınızı onlara gösterin. İş arkadaşlarınızın isimlerini hızla öğrenin.

4/ 16