Çiğdem Karaaslan kimdir

Çiğdem Karaaslan kimdir,Çiğdem Karaaslan biyografisi

Çiğdem Karaaslan kimdir

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı bölümünü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi.

Ankara Üniversitesi‘nde “Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu” üzerine yüksek lisans tezini tamamladı. Aynı zamanda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktorasına devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında önemli projelere imza atmıştır.

1/ 6
Çiğdem Karaaslan kimdir

10 Nisan 2005'de AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 11 Kasım 2006 yılında yapılan AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde  Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevini üç dönemdir sürdürmekte olan Karaaslan Ak Parti 5.Olağan Büyük Kongresi ile 4. kez MKYK üyeliğine  seçilmiştir.i çocuk annesidir

2/ 6
Çiğdem Karaaslan kimdir

2010 yılından itibaren Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Karaaslan 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 25. Dönem Samsun Milletvekili seçilmiştir.

3/ 6
Çiğdem Karaaslan kimdir

 

Ayrıca 5.Olağan Büyük Kongre ile Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çiğdem Karaaslan İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve ik

4/ 6