Kenan Evren Kimdir

Kenan Evren hayatını kaybetti Kenan Evren Kimdir

Kenan Evren Kimdir

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi gören 98 yaşındaki 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hayatını kaybetti.12 Eylül askeri darbesinin başındaki isim, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren uzun süredir Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde ( GATA ) tedavi görüyordu. 98 yaşındaki Evren'in durumunun ağırlaşması üzerine gündüz saatlerinde ailesi, yakınları ve avukatları hastaneye çağrılmıştı. Sağlık durumu bir süredir kötü olan Kenan Evren solunum cihazına bağlı olarak tutuluyordu. Evren'in çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti belirtildi.

1/ 26
Kenan Evren Kimdir

KENAN EVREN KİMDİR?
1917 yılında Manisa ilinin Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir, İstanbul’da sürdürdü ve Maltepe Askerî Lisesi’nden mezun oldu.

2/ 26
Kenan Evren Kimdir

1943'te Sekine Evren (d. 1922 - ö. 1982) ile hayatını birleştiren Evren'in bu evlilikten Şenay, Gülay ve Miray adlı üç kızı oldu.


Devlet Başkanı Orgeneral Kenan Evren, ve eşi Sekine Evren 30 Ağustos Zafer Bayramı Nedeniyle resepsiyon verdiler. TARİH: 01/09/1981

3/ 26
Kenan Evren Kimdir

1938 yılında Kara Harp Okulu’nu, 1949 yılında Harp Akademisi’ni bitiren Kenan Evren topçu subayı ve kurmay subay olarak silahlı kuvvetlerin çeşitli kademelerinde görev yaptı.

4/ 26