Kış Güneşi Efe Mete (Şükrü Özyıldız) Kimdir?

Şükrü Özyıldız kimdir,kış güneşi kim kimdir,kış güneşi dizisi oyuncuları

Kış Güneşi Efe Mete (Şükrü Özyıldız) Kimdir?

Show tv ekranlarında Kış güneşi dizisi başlıyor.Kış Güneşi dizisinde Şükrü Özyıldız Efe Mete karakterini canlandıracaktır.Şükrü Özyıldız kimdir,Kış Güneşi Efe Mete kimdir diye bir çok kişi merak etmektedir.

Aslın Şükrü Özyıldız sahnelere yabancı birisi değildir.Fatmagül'ün suçu ne dizisinde toprak karakteri,Uçurum'da Avukat Tolga,Çalıkuşu dizisinde Hekim,Benim hala umudum var dizisinde Ozan,Şeref meselesi dizisinde emir ve Tatlı küçük yalancılar dizisinde eren karakterini canlandırmıştır.

1/ 6
Kış Güneşi Efe Mete (Şükrü Özyıldız) Kimdir?

Şükrü Özyıldız;  18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir.  Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da  Erasmusla Portekiz’e gitmiştir.

2/ 6
Kış Güneşi Efe Mete (Şükrü Özyıldız) Kimdir?

Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra  Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız;  hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir.  Yurtdışında oyunculukla ilgili bir  workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

3/ 6
Kış Güneşi Efe Mete (Şükrü Özyıldız) Kimdir?

Birçok  tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan  “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise  2013 yılında da ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynamıştır. 

4/ 6