Lucy Lawless (Zeyna) kimdir

zeyna kimdir,zeyna fotoğrafları,Lucy Lawless fotoğrafları,Lucy Lawless son hali

Lucy Lawless (Zeyna) kimdir

Lucy Lawless, MNZM (gerçek ismi Lucille Frances Ryan; d. 29 Mart 1968), Yeni Zelandalı oyuncu ve şarkıcı. Uluslararası başarı kazanmış televizyon dizisi Zeyna: Savaşçı Prenses'te 1995'ten 2001'e kadar başrolde oynadığı Zeyna karakteriyle tanınmıştır.

1/ 18
Lucy Lawless (Zeyna) kimdir

Bundan başka Battlestar Galacticanın yeniden çevriminde rol aldı. Son dönemde Spartacus: Blood and Sand dizisinde Batiatus'un karısı Lucretia rolünde ekranlara geldi.

2/ 18
Lucy Lawless (Zeyna) kimdir

Auckland'ın Mount Albert semtinde doğan Lucy, bir öğretmen olan Julie ile bir bankacı ve Mount Albert belediye başkanı olan Frank Ryan'ın kızıdır.Yedi çocuğun beşincisidir. Beş erkek kardeşi ve bir kız kardeşi vardır.

 

3/ 18
Lucy Lawless (Zeyna) kimdir

Lucy Lawless oyunculuğa lisede başladı. Ergenlik çağında bulimia hastalığına yakalandı, fakat Auckland Universitesi'ne gittiği dönemde hastalığı yenmeyi başardı. Burada 1 yıl yabancı diller üzerine eğitim aldı. Almanca, İtalyanca ve Fransızca öğrendi. Ayrıca üç yıl opera dersleri aldı. Fakat operanın hayat tarzında henüz hazır olmadığı bir takım değişiklikler yapmasını gerektirdiğini öğrenince her ikisini de bıraktı, keman ve caz'a yöneldi

4/ 18