Bu kareler konuşuyor

Bu kareler konuşuyor

Çin'de bir hayvanat bahçesi. Bir kaplan bir maymun yavrusu. Daha isimleri bile konulmadı. Ama dostlukları savaşlardan bıkan insanoğlunu kıskandıracak cinsten...

1/ 21
Bu kareler konuşuyor

Çin'in Anhui eyaletinin en büyük kenti olan Hefei'de 8 yıldır önemli bir turizm cazibe merkezi haline gelen Hefei Vahşi Yaşam Parkı'nda çekilen bu görüntüler dünyada barış isteyen insanları imrendirir cinsten. Hayvan bahçesinde barınan biri şebek maymunu biri kaplan iki yavrunun dostluğu görenleri bu sevimli manzaraya dönüp bir saha baktırıyor. Henüz isim verilmeyen iki hayvanın arkadaşlığının nasıl başladığını bakıcılar dahil kimse bilmiyor.

2/ 21
Bu kareler konuşuyor

Ancak bu dostluk öylesine ilerlemiş ki yavru kaplan kolunu ağzına sokmaktan bile çekinmeyen minik dostuna bırakın zarar vermeyi yaramazlıklarına katlanacak kadar çok seviyor. Aslında bu manzara Dashu Dağı eteklerindeki Hefei Vahşi Yaşam Parkı için bir ilk değil. 120 farklı türden 2 binden fazla hayvanın yaşadığı park adını 3 yıl önce anneleri tarafından terk edilen 3 yavru kaplanın bir köpek tarafından emzirilip büyütülmesiyle dünyaya duyurmuştu.

3/ 21
Bu kareler konuşuyor

4/ 21