Dizilerdeki güldüren çekim hataları !

Dizilerde yapılan çekim hataları izleyenlerin gözünden kaçmıyor !

Dizilerdeki güldüren çekim hataları !

Yaprak Dökümü'nde yapılan hatanın ortaya çıkması, senaristleri harekete geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde Yaprak Dökümü dizisinde yapılan zamanlama hatası ortaya çıkmıştı. Necla evlenmeden önce hamile kalan Leyla, Necla evliliğinin 1. yıldönümünü kutlarken hala hamileydi!

İzleyicinin ve yorumcuların gözünden kaçmayan bu hatadan sonra, dizinin yayınlanan ilk bölümünde, Leyla nihayet doğum yaptı ve bebeğini kollarına aldı.

Leyla, 15 aydır karnında taşıdığı ve sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdiği bebeğine ise, Ahu ismini verdi.

1/ 28
Dizilerdeki güldüren çekim hataları !

NASIL ANLAŞILMIŞTI?

'Pes' dedirten hata!

Kanal D'nin uzadıkça uzayan ve nihayetinde bu sezon sonu final yapacak olan dizisi Yaprak Dökümü'nde Leyla'nın hamileliği ile ilgili hata izleyenlere 'bu kadarına da pes' dedirtti.

Dizinin hatasını yine bir izleyici (Ömra Yılmaz) fark etti. Yılmaz, Sabah Gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ'a bir mail göndererek durumu izah etti. İşte Aytuğ'un köşesinde gündeme getirdiği o hata:

2/ 28
Dizilerdeki güldüren çekim hataları !

14 AY SÜREN HAMİLELİK

Yaprak Dökümü'nde Leyla, kardeşi Necla evlenmeden önce hamile kalmıştı. Hatta geçmiş bölümlerin birinde kanama geçirdiğinde, annesi "Ayy, ne yapacağız, daha çok erkeeen" diye dövünüp durmuştu. Ama gelin görün ki, Necla ile eşi son bölümde 'birinci evlilik yıldönümlerini' kutladılar. Bu durumda bizim Leyla, hamileliğinde 14'üncü aya filan girmiş oluyor!

3/ 28
Dizilerdeki güldüren çekim hataları !

Beğeniyle izlenilen 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisindeki şiddet sahneleri gittikçe daha da artıyor. Dizinin yayınlanan son bölümünde Ali Kaptan'ın oğlu Mete'nin sırtında mandolin kırması izleyenleri yine ekrana kilitledi.

4/ 28