Dünyanın en garip tutuklamaları

İki soyguncu çaldıkları paralarla fotoğraf çektirince yakalandılar..

Dünyanın en garip tutuklamaları

SALAK İLE AVANAK
İki Avustralyalı banka soyguncusu çaldıkları paralarla fotoğraf çektirerek "Salak ile Avanak" lakabını hak ettiler. 20 yaşındaki Anthony Prince ve 19 yaşındaki Luke Carroll, Kolorado'daki bankayı soyma suçuyla hapis cezasına çarptırıldı. Federal savcılar, banka memurlarını oyuncak silahlarla kandırarak bankadan 170,000$ aldıktan sonra McDonald's'ın tuvaletine giren iki gencin çektikleri fotoğrafları yayınladı.

1/ 20
Dünyanın en garip tutuklamaları


Arkalarında birçok ipucu bırakan zanlılar ertesi gün yakalandı. Müfettişler bu vakayı gülünç bir şekilde kolayca çözdüklerini belirttiler. Prince ve Carroll'ın bankanın düzenli müşterileri oldukları belirlendi. Maske taktıysalar da, banka memurları onları Avustralya aksanlarından tanıdığını söyledi.

2/ 20
Dünyanın en garip tutuklamaları

SİLAHLI SOYGUNCU KEÇİ OLUNCA
Nijerya'daki yasadışı bir örgütün, içlerinde kendini keçiye "dönüştüren" bir adamın da dahil olduğu bir grup araba hırsızı olduğu anlaşıldı.
Polis memuru Tunde Mohammed haber mensuplarına açıklama yaparken gizemli keçinin silahlı bir hırsız olduğunu, arabayı soymaya çalıştığını ve sonra yakalanmamamk için keçi kılığına büründüğünü söyledi. Polis sözcüsü silahlı soygun şüphelisinin soruşturmasının devam edeceğini açıkladı.

3/ 20
Dünyanın en garip tutuklamaları

ÇOCUKLARIN TOPUNU VERMEYİNCE
88 yaşındaki büyükanne Edna Jester Ekim 2008'de bahçesine giren komşu çocuğunun topunu geri vermeyi reddedince tutuklandı. Nisan 1949'dan beri yaşadığı, Blue Ash'teki evinin bahçesine giren topu öfkeyle kapan Edna topu geri vermeyi reddedince 40 yaşındaki komşusu Paul Tanis polis çağırdı.

4/ 20