Sarıldı sarıldı dolandırdı

Sarıldı sarıldı dolandırdı

Sarıldı sarıldı dolandırdı

Ünlülerle sarmaş dolaş çektirdiği fotoğraflarını referans olarak kullanıp ‘medyumluk’ yapan Mustafa Kılıç, dolandırıcılık suçundan dördüncü defa hapis cezası aldı. Mahkeme kararında şöyle dendi: Dolandırıcılığı meslek haline getirmişsin!.

(Burcu Purtul Uçar / Hürriyet)

1/ 28
Sarıldı sarıldı dolandırdı

Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle 2 yıldır uykusuzluk çeken Bursalı Hatice D., konuk olarak katıldığı bir TV programında, aynı rahatsızlıkları yaşayan kişileri iyileştirdiğini söyleyen ‘Medyum’ Mustafa Kılıç’la bağlantıya geçti. Kılıç, Hatide D.’yi İstanbul’daki evine davet edip, kendisinden istemeyeceğini söyledi.

2/ 28
Sarıldı sarıldı dolandırdı

Hatice D., 2008’in Şubat ayında ‘Medyum Mustafa’nın Güngören’deki evine gitti. Hatice D.’den atletini başka bir odada çıkarıp getirmesini isteyen Kılıç, el çabukluğuyla atletten eski, çürümüş bir muska düşürdü. Hatice D., bu olaydan sonra ‘Medyum Mustafa’ ne isterse yapmaya başladı.

3/ 28
Sarıldı sarıldı dolandırdı

‘Medyum Mustafa’ ilk olarak 7 kurban kesmesini, 212 gram 22 ayar altın ve 2 adet 500’lük cep kontörü getirmesini istedi. Hatice D. ertesi gün kurban parası olarak 2800 TL’nin yanı sıra, altın ve kontörleri Kılıç’a verdi. Kılıç altınları bir kazağa, kazağı da çantaya koyup, Hatice D.’ye “Bunu evde karanlık bir yere koy ve asla açma” dedi.

4/ 28