Yerel seçimin renkleri

Yerel seçimler sosyal medyada !

Yerel seçimin renkleri

Türk seçmeni, yerel seçimlerde sandıkların açılmasıyla birlikte deyim yerindeyse “sanal aleme” akın etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren sosyal paylaşım siteleri, oy merkezlerinden son dakika haberleri ve fotoğraflarla doldu taştı.

1/ 25
Yerel seçimin renkleri

Türkiye dün yerel seçimleri, oy verme işleminin başladığı saatlerden gece yarısına kadar sosyal medyadan takip etti. Seçmenler, seçim ihlallerinin yaşandığı sandık merkezlerinin adreslerini, şikayetlerle ilgili zabıtların görsellerini takipçileriyle paylaşırken, çevrelerindekilere de oy vermeleri ve sandıkları denetlemeleri yönünde sık sık çağrılar yaptılar.


“Yasaklı” mikro mesajlaşma sitesi Twitter’da gün boyunca “trend topic”leri seçimle alakalı başlıklar doldurdu. İşte Twitter’da gün içinde tt olan seçim başlıklarından bazıları:


#OyumuKullandım


#HerSandıkta_TwiterSonDakika


#FormamlaSandıktayım


#SandığınaSahipÇık


#OySayımınaGidiyoruz


Vatana Millete
 

2/ 25
Yerel seçimin renkleri

Mesaj kaygılı oy pusulaları


Twitter kullanıcıları, gün boyunca attıkları oy pusulalarına ait fotoğraflar paylaştı. Kimisi partisine, kimisi de tuttuğu futbol takımına olan bağlılığını pusulalarında gösterdi.

3/ 25
Yerel seçimin renkleri

Seçime özel doodle

Arama motoru Google, dün Türkiye’deki yerel seçimler için özel bir logo hazırladı. Google’ın ana sayfasında “doodle” olarak adlandırılan özel tasarımlı logoda, “Google” yazısında üzerinde Türk bayrağı olan seçim sandığına oy pusulası atılırken görülüyor. “Doodle” olarak adlandırılan logolar, önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, logonun üstüne tıklayarak o güne ait daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.

4/ 25