'Annem ile yollarımız ayrıldı'

Leman Sam'a büyük kızından tepki

'Annem ile yollarımız ayrıldı'

Kullandığı üslup nedeniyle annesiyle uzun süredir görüşmediğini” belirten Şelale Sam, "Ben bir anneyim, onun söylediği sözler yüzünden benim çocuğumun başına bir şey gelmesinden endişe ediyorum, böylesine gergin bir ortamda bazı şeyleri söylerken sözlerinizi filtreden geçirmelisiniz" diye konuştu.

1/ 13
'Annem ile yollarımız ayrıldı'

Şelale Sam, geçtiğimiz günlerde annesine "Annem, kurban ibadeti hakkında değil, kestiği koyun başını kızının eline verip fotoğraf çektiren vatandaşın fotoğrafını gördükten sonra bunları yazdı" sözleriyle destek olan Şevval Sam’ın aksine “Annemin kullandığı bu üslup, benim hayata bakış biçimime, hayatı yaşayış biçimime uygun bir üslup değil, çok sert ve kesin” ifadelerini kullandı.

2/ 13
'Annem ile yollarımız ayrıldı'

İnternethaber'den Nesrin Yılmaz' a konuşan Şelale Şevval Sam’ın açıklamaları şöyle:

-Anneniz kurban bayramında bir tweet attı ve çok tepki topladı, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Ben daha çok üslup üzerinde durmak taraftarıyım. Annemin kullandığı bu üslup, benim hayata bakış biçimime, hayatı yaşayış biçimime uygun bir üslup değil, çok sert ve kesin bir üslup. Bir kere üslubunu onaylamıyorum. Suskun kaldığımız zaman insanlar onun kızı olmanız sebebiyle sizin de onunla aynı fikirde olduğunuzu düşünebilirler.

3/ 13
'Annem ile yollarımız ayrıldı'

Ülkemizin içinden geçtiği şu kritik dönemde bu şekilde sert bir çıkışın kendisine de bir faydası olmadığını düşünüyorum, hiç kimsede de bir şey uyandıracağını düşünmüyorum. Hepimizin kendine göre fikirleri olabilir, hayata yaklaşım biçimi olabilir, bunu öfkeye sebep vermeden, daha sakin kalarak, daha anlayışlı bir şekilde anlatarak yol almayı seçiyorum. Ama ben suskun kaldığımda sanki ben de bu şekilde düşünüyormuşum gibi algılanıyor, ben bu çıkışını doğru bulmuyorum.

4/ 13