'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

Kendi yazdığı şarkılarının ilginç sözleri ve farklı imajları ile Türk pop müziğinde kendine özgün yeri olan Nil, Boğaziçi Üniversitesi Siyasi Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. Sanatçı reklamcılık alanında da iki defa Kristal Elma ödülünü kazandı. Şu ana kadar beş albüm çıkaran Nil, Serdar Erener ile evli. Çiftin Aziz Arif isimli bir oğulları var.

1/ 13
'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

Art Ajanda Bodrum dergisi yeni anne olan Nil Karaibrahimgil ile bir söyleşi yaptı. Gül Mutlu'nun yaptığı söyleşi şöyle: Bugün yeni Nil'den bahsedelim istiyorum, 3 Mayıs'ta hayatına yeni bir anlam gelen anne Nil'den. Ne dersin? Tabii ki konuşalım. Aslında doğumdan sonraki duygularımı toparlayıp yazmam bir iki ayımı aldı. Sonra ne hissettiğimi buldum ve Kelebek'teki köşemde "ben aslında Aziz Arif'mişim" yazımı yazdım.

2/ 13
'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

Nasıl bir hamilelik geçirdin?

Hamilelik çok acayip bir şey. Her haftasını bir mucizeye tanıklık ederek geçirdim. Bebeğin haftalik gelişimini ve kendini nasıl inşa ettiğini gösteren web siteleri var. Her hafta bakıp inanamıyordum olanlara. Sonra kendimi çoğu kadının başına gelen olağan bir şey bu diyerek sakinleştiriyordum. Heyecandan uyuyamıyordum. Kadınlar, tanıdığım anneler nasıl bunu anlatmaz diyordum. Şanslıydım hormonlar bana kötü oyunlar oynamadı. Hamileliğimde normal hayatımdan tek farklı olan şey büyüyen göbeğimdi. Yoksa her şey aynıydı. Sadece bir ara sırtım ağrıdı, onu da çok iyi bir kayropraktist bir seansta çözdü. Her sabah sahilde hayaller kurarak bir saat yürüdüm. İyiydi yani çok şükür.

3/ 13
'Özgür Kız'ın hayatı nasıl değişti?

Aziz Arif'le ilk karşılaştığın anı anlatsana. Neler hissettin?

Aziz Arif'in adını doğduğunda henüz koymamıştık. Doğar doğmaz kucağıma vermelerini istemiştim. Onu göğsüme koydular. Gözleri açıktı, gözlerime baktı. O anki duygularımı ömür boyu ne anlatabileceğim ne de yazabileceğim. Sadece şükredebileceğim.

4/ 13