85 yaşında aşk evliliği !

Alba Düşesi, kendisinden 24 yaş küçük olan, memurluk yapan Alfonso Diez ile evlendi.

85 yaşında aşk evliliği !

İspanyol medyasının yakından takip ettiği Alba Düşesi, kendisinden 24 yaş küçük olan, memurluk yapan Alfonso Diez ile evlendi.

İspanyol basını tarafından "yılın düğünü" olarak tanımlanan evlilik töreni, Alba Düşesi’nin Sevilla kentindeki Palacio de las Duenas malikanesinin içindeki küçük kilisede yapıldı.

1/ 21
85 yaşında aşk evliliği !

Aile ve yakın arkadaşları arasında sadece 38 davetlinin olduğu tören için İspanyol televizyonları sabahtan özel yayınlara başlarken, çok sayıda meraklı İspanyol da malikanenin etrafında toplanarak yeni evli çifti görmeye çalıştı.

2/ 21
85 yaşında aşk evliliği !

Bu arada İspanya’da aylık 1600 avro maaşla memur olan Alfonso Diez, ilk olarak 1972 yılında kültürel bir etkinlikte tanıştığı ve uzun bir aradan sonra 2007 yılında bir sinema çıkışında denk geldiği Alba Düşesi’yle 3 yıllık beraberliğinden sonra evlenerek dük unvanını almış oldu.

61 yaşındaki Alfonso Diez’in, 85 yaşındaki Alba Düşesi ile evlenmesi, özellikle düşesin 6 çocuğu tarafından eleştirilmişti.

3/ 21
85 yaşında aşk evliliği !

Alba Düşesi’nin 5 milyar doları bulan mal varlığı polemiklerin temel nedeni olarak gösterilirken, geçtiğimiz aylarda İspanyol basınında yer alan haberlerde, Alba Düşesi’nin mal varlığını eşit şartlarda çocuklarına bölüştürerek, miras kavgasını önlediği ve Alfonso Diez ile evliliği için çocuklarının onayını aldığı belirtilmişti.

4/ 21